Google search

 
 

Щороку в Україні діагностують близько 140 тисяч нових випадків онкологічних захворювань. Загалом в Україні нараховують близько 1,3 мільйона онкопацієнтів. На жаль, поки що вони часто є невидимими для суспільства та держави.

Важливо, щоб суспільство було інформовано про існування людей, які мали досвід раку, аби привернути увагу до викликів, із якими вони стикаються. Варто показати, що життя з діагнозом «рак» існує і може бути щасливим. 

Перший День людей, які побороли рак (National Cancer Survivors Day) був проведений 5 червня 1988 року в Сполучених Штатах Америки, а зараз цей день відзначають у багатьох країнах світу: Італії, Нідерландах, Австралії, Індії, Малайзії та Південній Африці. Люди, які живуть з онкологічним діагнозом, збираються, діляться досвідом і разом святкують життя. Цього дня суспільству нагадують про виклики, з якими стикаються онкопацієнти під час лікування та після нього. Понад 30 років у першу неділю червня люди з усього світу відзначають День людей, які побороли рак. 

Першою організацією, що дала визначення «cancer survivors» була: National Coalition for Cancer Survivorship (NCCS) – це будь-яка людини з діагнозом «рак», починаючи з моменту встановлення діагнозу. Пізніше NCCS розширила визначення терміну ще більше, включивши: сім'ю, близьких друзів, які стали будь-яким чином дотичними до діагнозу. 

Уперше в Україні День людей, які побороли рак, був проведений 2 червня 2019 року благодійним фондом підтримки дорослих онкопацієнтів «Сім’я натхнення» (Inspiration family). Цей день українське суспільство відзначає з усім світом, щоб підтримати онкопацієнтів та надихнути їх на боротьбу за життя. 

Озирніться навколо себе просто зараз – у вашому оточенні Ви знайдете людину з діагнозом «рак», або ту, що його поборола. Кожен може згадати історію родича, однокласника, сусіда, або просто знайомого, який живе з діагнозом «рак». На сьогодні у світі налічується більше 17 млн cancer survivors – людей з історією раку, тому цей день важливий для кожного з нас.

Читайте також