Google search

 
 

На базі кафедри онкології, яку очолює професор Прокіп Гордійчук, пройшов черговий цикл тематичного удосконалення «Гінекологічний рак та вагітність: діагностика та алгоритми лікування». Безпосереднім куратором циклу була професор кафедри Наталія Ціп, провідний науковий співробітник відділення онкогінекології Національного інституту раку.

Діагностування раку під час вагітності завжди стає драматичною подією, що призводить до складної дилеми для вагітної пацієнтки, її сім’ї та лікарів. Незважаючи на орфанність раку під час вагітності в останні роки спостерігається збільшення випадків такого поєднання. Ця тенденція зумовлена старшим віком материнства (22% жінок Європи на момент перших пологів старші 35 років). Відомо, що ризик розвитку більшості видів раку з віком збільшується. 

При викладенні навчального матеріалу на циклі професор Наталія Павлівна особливу увагу приділила найскладнішій проблемі – лікуванню гінекологічного раку у вагітних. У зв’язку з дефіцитом доказової бази та відсутністю чітких рекомендацій клініцисти тривалий час відмовлялися лікувати таких пацієнток і переривали вагітність. За ініціативи Європейського товариства гінекологічної онкології (ESGO) ситуація кардинально змінилася з 2007 року. Результатом роботи товариства стало створення у 2014 році Європейської мережі «Рак, безпліддя та вагітність» (INCIP). Одним з напрямків роботи INCIP була розробка рекомендацій щодо діагностики та лікування гінекологічного раку у вагітних. 

Перша міжнародна узгоджувальна конференція по створенню протоколу лікування гінекологічного раку у вагітних була проведена 3 липня 2008 року. Результатом конференції стало поглиблення знань лікарів в області лікування гінекологічного раку у вагітних. Усього проведено три узгоджувальні конференції, остання з яких відбулася у 2019 році, на яких аргументовано задокументовані стан матері та дитини, використання нових методів лікування. Така інформація необхідна для більшої впевненості лікарів при лікуванні гінекологічного раку, асоційованого з вагітністю.

 

На теренах СНД найбільший акушерський досвід лікування раку у вагітних (більше 800 випадків) мають колеги кафедри репродуктивного здоров’я і медичної генетики Білоруської медичної академії післядипломної освіти (м. Мінськ). За попередньою домовленістю доцентка кафедри цього закладу Надія Андрєєва в прямому ефірі прийняла участь в навчальному процесі на циклі тематичного удосконалення і представила унікальний досвід діагностики та лікування хворих зі злоякісними захворюваннями під час вагітності, отриманий білоруськими колегами. Слухачі циклу мали змогу поставити питання, на які отримали вичерпні відповіді.

Читайте також