Восьмого травня більше 5000 лікарів зібралися разом на консиліум спеціалістів коморбідних станів, що проводиться за участю викладачів кафедри кардіології НУОЗ Украъни імені П. Л. Шупика. Зустріч затягнулася, але тому, що відбулося інформативне спілкування зі спікерами та прозвучало багато цікавих питань від слухачів.

Як завжди блискучо, опираючись на  практичний досвід, представила незвичайний клінічний випадок асистент кафедри кардіології Т. Сімагіна. (Навіть якщо результати аналізу на тропонін негативні, а клініка є,  коронарографію необхідно провести як найшвидше).

Разом з професором М. Долженко лікарі розглядали типові випадки кардіологічних захворювань та дізналися, що сорокарічним бізнесменам та айтішникам необхідно звернути увагу на свій судинний вік, тому що таблиця SCORE не для них. Як це зробити детально було розібрано під час доповіді професора.

Найцікавіше на конференціях – це невимушене спілкування та відповіді на незалежні питання. Професор Д. Іванов, як завжди, був неперевершеним.

Класична доповідь про діастоличну дисфункцію сколихнула аудиторію медиків. Тепер сімейні лікарі будуть відрізняти рестриктивний тип від порушення релаксації. За це велика подяка асиситентові кафедри кардіології Л. Лобач.

Доповідь професора Н. Сидорової з питань електролітного обміну викликала велику зацікавленість у слухачів. Як було представлено лектором, дієтична добавка допомагає в збережені здоров‘я.

Велика подяка спікерам та слухачам за такий насичений та цікавий консиліум.