Доктор медичних наук, професор кафедри онкології, наставник молодих науково-педагогічних кадрів Валерій Захаричев нині святкує своє 80-ліття.

Валерій Дмитрович на кафедрі онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика працює з 1974 року. Науковцю й досвідченому клініцисту притаманні наполегливість у праці, ерудованість, старанність, невпинна жага до нових знань. У своїх наукових дослідженнях він висвітлює проблеми хірургічної онкології, новоутворення середостіння, злоякісних пухлин легень.

Досвід розроблених Валерієм Дмитровичем методик став основою при захисті кандидатської дисертації «Оцінка сучасних методів діагностики та лікування пухлин середостіння» у 1971 році. Ці методики були систематизовані та узагальнені в монографії «Первинні новоутворення середостіння» (1982 р.), після чого протягом багатьох років використовувалися в практичній роботі як нові напрямки клінічної онкології і мають широке застосування у багатьох онкологічних установах України та ближнього зарубіжжя.

З 1982 року Валерій Дмитрович уперше в практичній медицині застосував інтраопераційну кріодеструкцію при раку легені, випередивши аналогічні закордонні повідомлення на 20 років. Це був новий метод лікування, який дозволив збільшити п’ятирічне виживання хворих на периферичний рак легені у порівнянні з самостійним радикальним хірургічним лікуванням з 33% до 61%, а при третій стадії пухлини – з 15% до 30%. Виконані дослідження в 1990 році були захищені докторською дисертацією «Модифікація радикального лікування і розробка критеріїв прогнозу у хворих на рак легені».

Професор Захаричев вперше з колегами торакального відділення Національного інституту раку МОЗ України розробив та впровадив реконструктивно-пластичні операції при місцево розповсюджених пухлинах грудної стінки. Започаткував оперативне лікування злоякісних пухлин з резекцією трахеї, бронхів і судин, що є одним з найскладніших в онкопульмонології і онкологічно обґрунтованим компромісним рішенням при виконанні пневмонектомії, особливо у пацієнтів з низькими показниками функції зовнішнього дихання, легеневою гіпертензією та іншими супутніми захворюваннями.

З 2000 року Валерій Дмитрович був розробником та впровадив у клінічну практику внутрішньоартеріальну регіонарну хіміотерапію в комплексному лікуванні хворих зі злоякісними пухлинами середостіння і грудної стінки.

Одночасно із вищенаведеними науково-практичними напрямками Валерій Дмитрович був ініціатором з вивчення та впровадження неоад’ювантної хіміотерапії у лікуванні хворих на рак легень. Дане дослідження впроваджується у планових наукових тематиках відділення пухлин грудної порожнини Національного інституту раку МОЗ України до теперішнього часу.

Валерій Дмитрович є автором опублікованих 174 наукових праць, в тому числі двох монографій, трьох методичних рекомендації, двох навчальних посібників.

Колектив Національного університету охорони здоров′я України імені П. Л. Шупика  вітає професора Валерія Захаричева з Днем народження!

Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, довголіття, добробуту, творчої наснаги. Дякуємо за чуйне серце і безвідмовну допомогу людям, за Вашу мудрість та унікальний досвід. Нехай Ваше життя буде наповнене цікавими подіями, приємними зустрічами з колегами та друзями.

Радості Вам, щастя. Ви нам потрібні!