Google search

 
 

16 квітня 2021 року під егідою ВООЗ та МОП відбувся онлайн-семінар «COVID-19: Безпека праці та здоров’я медичних працівників», метою якого було: представити Тимчасову настанову ВООЗ та МОП, обговорити ключові виклики, з якими стикаються медичні працівники України у часи пандемії COVID-19; привернути увагу до важливості розробки та реалізації Національної програми з питань безпеки і здоров’я медичних працівників.

Під час семінару з доповідями виступили представники: ВООЗ (І. Іванов, В. Віллет, Д. Яросінська, Я. Хабіхт, А. Ладик-Бризгалова), МОП (Ж. Пінтаду Нунеш, К. Вісков, Х. Хамзауі, А. Сантуш, С. Савчук); Держпраці України (Л. Харчук), профспілок медичних працівників України (О. Панасенко, В. Фесан), Федерації роботодавців галузі охорони здоров’я (В.  Симоненко). 

Протягом трьох сесій розглянуті ключові питання: «Основні виклики в питаннях безпеки та здоров’я медичних працівників в Україні та заходи у відповідь»; «Національна програма з питань безпеки і здоров’я медичних працівників»; «Представлення Тимчасової настанови ВООЗ та МОП» (професійний вплив SARS-CoV-2 та інших професійних інфекційних хвороб; наслідки тривалого використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ); правила використання дезінфікуючих засобів; раціональне робоче навантаження, робочий час та організація праці; збереження психічного здоров’я та психосоціальна підтримка; забезпечення високих стандартів санітарії, гігієни; роль служб безпеки і здоров’я на роботі, обов’язки, права та відповідальність за безпеку і здоров’я на роботі). 

Участь в онлайн-семінарі взяли науково-педагогічні працівники кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри проф. Д. Варивончик, доц. О. Демецька). Принагідно: сучасні рекомендації ВООЗ та МОП щодо забезпечення безпеки праці та здоров’я медичних працівників максимально впроваджуються кафедрою під час реалізації циклів спеціалізацій і стажування «Професійна патологія», «Гігієна праці», «Психофізіологія», а з 2021 року – у рамках спеціалізованого циклу ТУ «Актуальні питання професійного захворювання на COVID-19» (тривалість – 1 тиж.). 

На сайті Проєкту ЄС-МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні» можна ознайомитись з: Тимчасовою настановою ВООЗ і МОП «COVID-19: безпека праці та здоров’я медичних працівників»  [посилання]; презентаційними матеріалами [посилання]; відео МОП «Захист психічного здоров’я медичних працівників під час пандемії COVID-19» [посилання].