Google search

 
 

Освітня діяльність кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика не обмежується лише виконанням навчально-виробничого плану роботи кафедри на 2021 рік.

Навіть у цих складних та непростих умовах пандемії COVID-19 та зумовлених нею карантинних обмежень, кафедра проводить повноцінну діяльність, спрямовану на реалізацію всіх компонентів навчально-освітнього та науково-практичного потенціалу колективу кафедри та клініки з впровадженням та оприлюдненням здобутків в практичну роботу профільних хірургічних закладів. 

Так, впродовж першого кварталу 2021 року співробітниками кафедри було проведено дев'ять науково-практичних вебінарів та три майстер-класи живої хірургії. 

Тематика науково-практичних вебінарів (дев'ять) включала он-лайн виступи завідувача кафедри, професора С. Саволюка (вісім) та асистента кафедри, к.мед.н. В. Горбовця (один) на різних дистанційних платформах. Відбулося представлення результатів інтеграції протоколу хірургії швидкого відновлення в абдомінальну хірургію, динаміки сучасних хірургічних трендів в період всесвітньої пандемії COVID-19, аспектів планової та невідкладної лапароскопічної абдомінальної хірургії, проблем лапароскопічної хірургії ожиріння та метаболічного синдрому, проблеми постдекомпресійної дисфункції печінки при малоінвазивній хірургії обтураційної жовтяниці доброякісної та злоякісної етіології, методів малоінвазивної хірургії варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладнень (гострий тромбофлебіт, трофічні виразки). 

Майстер-класи з консультативним прийомом і клінічним розбором пацієнтів та живою хірургією були проведені на базі хірургічного відділення КНП «Коростенська центральна районна лікарня» з виконанням двох лапароскопічних втручань з приводу морбідного ожиріння, грижі стравохідного отвору діафрагми, що ускладнена гастроезофагеальним рефлюксом (доцент В. Лисенко, асистент, к. мед. н. М. Крестянов), та ендовенозні малоінвазивні втручання (п'ять) з приводу варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладнень (професор С. Саволюк, асистент, к. мед. н. В. Горбовець). 

Таке поєднання дистанційних форматів освітньої діяльності з сеансами тематичної живої хірургії, в тому числі з можливостями трансляції в онлайн, дозволяє колективу кафедри хірургії та судинної хірургії реалізовувати всі завдання з виконання комплектації програмних циклів та навчально-виробничого плану, конкуруючи з іншими провайдерами освітніх послуг, що є на вітчизняному ринку.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також