Після новорічних свят, 30 січня, традиційно в суботу, консиліум знову зібрав декількатисячну аудиторію.

Співробітники кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика підготували цікаві доповіді та складні клінічні випадки. Ні на одну хвилину не забувають лікарі про COVID-19. Для їхньої підтримки розглядали: менеджмент COVID-19 у вагітних від гуру із ПАГ професора Ю. Давидової.  Велику увагу приділили синдромному підходу в лікуванні задухи доцент І. Давидова та професори М. Долженко, В. Досенко. А. Кожина. Чому виникає задуха? При яких захворюваннях? І що робити? А якщо немає ураження внутрішніх органів? Це основні питання, на які були дані розгорнуті відповіді під час заходу фахівцями з різних медичних спеціальностей.

Хто хоч раз відчув шалений біль від ниркового нападу – знає як важливо підібрати знеболюючі ліки. Але після доповіді «Ускладнення ниркової кольки» від С. Кушніренко у наших лікарів більше не повинно виникати труднощів у боротьбі з цією недугою.

Родзинкою заходу став виступ адвоката С. Калустової з питань захисту медичних працівників. Як довести лікарю професійне захворювання при COVID-19? Ця проблема, детально розібрана на консиліумі, не залишила байдужим жодного медика.

Новий рік тільки почався і попереду ще більше цікавих зустрічей, щосуботи, разом з кафедрою кардіології.