У переддень Дня усіх закоханих, 13 лютого, віддані своїй професії лікарі разом слухали останні новини щодо лікування коморбідних станів на консиліумі. Як завжди аудиторія підготувала цікаві та актуальні питання до спікерів, що зазвичай виникають у повсякденній роботі лікарів.
Асистент Л. Конопляник разом з професорами Г. Радченко та М. Заком детально розібрали синдромний підхід у лікуванні ожиріння. Це одна з найскладніших медико-соціальних проблем сучасності. У багатьох країнах світу за останні 10 років захворюваність на ожиріння збільшилася в середньому вдвічі. Проблема не оминула й населення України. Крім того надлишкова вага є фактором ризику для багатьох захворювань і потребує постійної уваги і боротьби зі сторони не тільки пацієнтів, але й медичного персоналу.
Один з найпоширеніших синдромів в кардіології — хронічний коронарний синдром – є часто причиною інвалідизації пацієнтів в Україні. Про сучасні алгоритми та рекомендації щодо подолання його наслідків разом дискутували асистент Т. Сімагіна, доцент І. Давидова та професор М. Долженко.
Без уваги спікерів не залишилася й така важлива на сьогодні тема як первинна профілактика інсульту. Цікавим є погляд двох спеціалістів, — кардіолога і невролога (проф. М. Долженко та М. Тріщинської) на цю проблему. Що важливіше: збереження ритму серця чи контроль ЧСС? Це питання було розглянуте у доповідях асистента Л. Лобач та професора Н. Сидорової.
Традиційно в «ковідні часи» на всіх конференціях обговорюються питання, пов’язані з цим захворюванням. Консиліум продовжив традицію, і за сприяння професора М. Долженко разом із слухачами було детально розглянуто особливості «постковідного синдрому: ураження міокарда і печінки».
На жаль, COVID-19 не відміняє інші інфекційні захворювання. Як і кожного року в осінньо-зимовий період залишаються актуальними питання боротьби з ГРВІ. Що змінилося за останні роки? Відповіді можна було почути під час доповідей інфекціоніста та імунолога: О. Дуди та С. Зайкова.
Цього разу не тільки лікарі висловили свою подяку за цікаву навчальну подію, але й спікери були вражені активністю аудиторії та її відданістю своїй професії.