Google search

 
 

19 січня 2021 року кафедра патологічної та топографічної анатомії взяла активну участь в онлайн конференції «Досвід та перспективи міжнародної співпраці Асоціації патологоанатомів України з країнами Європи, Канади та США», що організована Асоціацією патологоанатомів України та Сумським державним університетом.

Досвід міжнародної співпраці з Королівським коледжем патологів Сполученого Королівства (RCPath) представила завідувачка кафедри патологічної та топографічної анатомії професор Олена Дядик. Доповідачем надано інформацію про урочисте підписання Меморандуму про взаємопорозуміння в академічному співробітництві між Королівським коледжем патологів Сполученого Королівства та НМАПО імені П. Л. Шупика  під час проведення науково-практичного семінару з міжнародною участю «Сучасні аспекти і міжнародна стратегія післядипломної освіти, професійне регулювання і встановлення стандартів в гістопатології». Захід відбувся в Академії 27 вересня 2019 року. Професор Олена Дядик підкреслила, що дякуючи співробітництву з Королівським коледжем патологів Сполученого Королівства, зокрема завдяки обміну досвідом, наданими партнерами матеріалами, кафедра реалізує трансдисциплінарний підхід у навчальній роботі.

Міжнародна співпраця, обмін науковою інформацією особливо важливі під час пандемії COVID-19. До міжнародного дня патолога (International Pathology), що відзначається 11 листопада, Королівським коледжем патологів проведено науково-практичну онлайн конференцію «Інфекція крізь призму COVID-19: міжнародна перспектива» (Virtual Conference «Infection through the Lens of COVID-19 with an International Viewpoint»). Працівникам Академії була надана унікальна можливість взяти участь у заході.

Факультет підвищення кваліфікації викладачів на конференції представили завідувачка кафедри патологічної та топографічної анатомії професор Олена Дядик і завідувач кафедри судової медицини професор Володимир Мішалов. Під час відкритої науково-практичної дискусії науковці обговорили світові підходи до профілактики, діагностики та лікування коронавірусної інфекції. Цінним для учасників став розгляд питань загострення хронічних станів та інфекцій при СOVID-19. Висловлюємо свою вдячність організаційному комітету конференції, Королівському коледжу патологів та особисто президенту професору Джо Мартіну за можливість участі у такому актуальному, змістовному та продуктивному науково-практичному заході.

Другу доповідь «PROGRESS TEST для патологів України, як інструмент самооцінки рівня знань щодо відповідності європейським стандартам: реалії та перспективи» на онлайн конференції «Досвід та перспективи міжнародної співпраці Асоціації патологоанатомів України з країнами Європи, Канади та США» професор Олена Дядик представила спільно з професором кафедри патологічної анатомії Харківського національного медичного університету Михайлом Мірошниченком. У доповіді наголошено на важливості забезпечення доступу патологів із усіх країн світу до інструменту самооцінювання відповідно до стандартів Європейського союзу медичних спеціалістів, і зокрема на необхідності запровадження єдиної європейської процедури сертифікації патологів.

У роботі конференції взяли участь представники Королівського коледжу патологів Сполученого Королівства д-р Марк Говард та д-р Ольга Вайз, які відповідають за співпрацю з Україною. Наші закордонні колеги високо оцінили рівень проведення заходу та рекомендували ресурс, на якому можливо брати участь у вебінарах Королівського коледжу патологів: https://www.rcpath.org/event/royal-college-of-pathologists-learning-programme-covid-19-pandemic-update.html.

Читайте також