Тренди, які визначають розвиток хірургії на сучасному етапі, вимагають впровадження інноваційних малоінвазивних та малотравматичних хірургічних технологій, що забезпечують швидку післяопераційну реабілітацію та відновлення, комфортне повернення до звичного стилю життя на тлі високих післяопераційних показників якості життя.

Саме з урахуванням цих пріоритетів побудована програма циклу тематичного удосконалення «Сучасні малоінвазивні методики в флебології», що розпочався 11 лютого 2019 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика.

У вступній лекції завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії, д. мед. н., професор Сергій Саволюк ознайомив 14 зарахованих на цикл слухачів з програмою 2-тижневого навчання, акцентуючи увагу на пріоритетному використанні малоінвазивних хірургічних технологій в лікуванні варикозної хвороби вен нижніх кінцівок та її ускладнень – радіочастотна абляція, ендовенозна лазерна коагуляція, пункційна склерооблітерація та ендовенозна електрозварювальна технологія.

Застосування електрозварювальної технології в лікуванні варикозної хвороби вен є візитівкою кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика, оскільки ця хірургічна методика була розроблена та впроваджена в практику саме співробітниками кафедри – професором С. Саволюком та асистентом кафедри, к. мед. н. В. Горбовцем, який в 2018 році вперше в Україні блискуче захистив кандидатську дисертацію щодо використання ендовенозного електрозварювання в хірургічному лікуванні варикозної хвороби вен нижніх кінцівок, закріпивши інноваційні пріоритети Академії та кафедри хірургії та судинної хірургії в практичному застосуванні вітчизняної електрозварювальної технології, яка за результатами та ефективністю не поступається сучасним хірургічним стандартам.

Програма циклу насичена практичними заняттями в операційній, майстер-класами живої хірургії за участю як співробітників кафедри (професор С. Саволюк, доцент В. Ходос, асистент В. Горбовець), так і участю слухачів циклу тематичного удосконалення для отримання максимальної ефективності щодо набуття навичок роботи з сучасними методиками в малоінвазивній флебології.