Google search

 
 

Важливим продуктом співпраці НУОЗ України імені П.Л. Шупика з недержавною фундацією - Польським інститутом доказової медицини – стала поява підручника «Внутрішні хвороби. Підручник, заснований на принципах доказової медицини, 2025/26».

Цей компендіум є другим друкованим виданням українською мовою сучасного міжнародного посібника з внутрішніх хвороб «Інтерна Щекліка», названого на честь одного з найвидатніших польських лікарів і вчених Анджея Щекліка (1938-2012), першого редактора підручника в Польщі. «Внутрішні хвороби» є частиною міжнародного проєкту, здійснюваного спільно з Університетом Макмастера в Канаді – Університетом, який визнається в усьому світі родоначальником доказової медицини (evidence-based medicine). Книга видається також польською, англійською та іспанською мовами.

Підготовка українськомовної версії книги здійснювалася за участю 42 експертів з різних медичних університетів України. Адаптацію матеріалу книги до українських стандартів діагностики та лікування внутрішніх хвороб здійснювали, зокрема, завідувачі кафедр НУОЗ імені П.Л. Шупика академіки НАМН України Володимир Коваленко і Юрій Фещенко, член-кореспонденти НАМН України Наталія Харченко і Борис Маньковський, професори Олег Жарінов і Анатолій Царенко.

Обсяг книги становить 1728 сторінок з чіткою структурою і зручним поданням інформації. Для доступу до цієї книги, а також інших довідкових матеріалів з внутрішньої медицини можна скористатись ресурсом https://ebm.one/ua.

Доступ до цього сучасного освітнього ресурсу (раніше відомого як Емпендіум) до березня 2026 року залишається безкоштовним, але потрібно обов’язково зареєструватися на порталі за кодом доступу EBMONEUA. Планується, що безкоштовний доступ буде на постійній основі зберігатися для бібліотеки нашого Університету. Загалом, матеріали порталу є корисним знаряддям для безперервного професійного розвитку лікарів різних спеціальностей та навчання студентів-медиків.

Важливою складовою реалізації меморандуму про співпрацю Університету з Польським інститутом доказової медицини є також забезпечення можливості вільного доступу НПП і слухачів до престижних щорічних конференцій MIRCIM (McMaster International Review Conference of Internal Medicine), які організовуються в травні у Кракові спільно з Університетом Макмастера. Програму цієї конференції буде невдовзі оприлюднено за посиланням.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також