Google search

 
 

На кафедрі морфології, клінічної патології та судової медицини 8 липня завершили піврічне навчання на циклі спеціалізації «Патологічна анатомія» 8 лікарів з різних регіонів України – міста Києва, Київської, Хмельницької, Вінницької та Дніпропетровської областей.

Враховуючи реформування в медичній галузі лікарям різних спеціальностей важливо опанувати та використовувати в своїй роботі теоретичні знання та практичні навички з сучасних підходів до прижиттєвої та посмертної діагностики патологічних процесів та захворювань.

Сучасні вимоги до морфологічної верифікації патологічних процесів та захворювань базуються, як на знаннях класичної патологічної анатомії, так й на нових підходах з використанням даних гістохімічного, імуногістохімічного, електронно-мікроскопічного та молекулярно-генетичного методів.

Лікарі брали участь та проводили самостійно під наглядом куратора аутопсії при різних клінічних випадках, складали лікарське свідоцтво про смерть, оформлювали протокол розтину з ретельним описом макроскопічної та мікроскопічної картини. Особливу увагу приділяли формуванню патологоанатомічного діагнозу, принципам співставлення його з клінічним діагнозом та формуванням клініко-анатомічного епікризу.

Практична частина навчання також була присвячена принципам макроскопічного і мікроскопічного дослідження біопсійного та операційного матеріалу, особливостям та принципам дослідження пухлин різної локалізації. На клінічних базах кафедри, передусім на базі КНП КОР КОКЛ та НДСЛ ОХМАТДИТ, лікарі мали змогу опанувати методики роботи з операційним і біопсійним матеріалом. Методики роботи охоплювали всі етапи, починаючи з його прийому матеріалу в патологоанатомічне відділення, його вирізки, процесингу, забарвлення, виготовлення гістологічних мікропрепаратів і закінчуючи сучасними методами цифрової обробки отриманих мікропрепаратів. Лікарі опанували роботу із сучасним програмним забезпеченням, яке дозволяє окрім вивчення морфологічних особливостей відсканованих мікропрепаратів також проводити морфометрію, оцінювати експресію в препаратах імуногістохімічних маркерів, працювати з цифровими архівами клінічних випадків і надавати патогістологічне заключення в медичних онлайн системах.

Під кінець навчання всі лікарі продемонстрували вміння самостійно проводити аутопсії та вести відповідну медичну документацію, проводити вирізку операційного матеріалу, відповідально і професійно проводити його макро- і мікроскопічний опис, морфологічну оцінку і професійно оформлювати патогістологічне заключення з урахуванням сучасних вимог ВООЗ і відповідних нормативних актів МОЗ України.

 

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також