Понад 100 фахівців з України та світу обговорили методи рефлексотерапії для реабілітації постраждалих від війни на семінарі НУОЗ України імені П.Л. Шупика.
19 червня 2025 року кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П.Л. Шупика спільно з ГО «Українська асоціація рефлексотерапії та медичної акупунктури» та Лабораторією нейроортопедії ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН України» за пілтримки Української федерації професійних медичних об’єднань провела науково-практичний семінар з міжнародною участю. Захід, присвячений темі «Клінічне значення акупунктури та неінвазивних методів рефлексотерапії в комплексній реабілітації постраждалих від чинників війни», об’єднав провідних фахівців з України, Франції, Греції, Німеччини, Литви та США.
Семінар, відбувся у змішаному форматі, що дозволило залучити іноземних учасників онлайн. Незважаючи на спроби ворожих хакерів зірвати трансляцію, захід пройшов успішно, ставши платформою для професійного обміну досвідом.
Почесним гостем став доктор Патрік Саутрель (Франція), президент ICMART, який презентував доповідь «Amputation Pain and Neuro-Acupuncture». Він поділився досвідом застосування акупунктури для полегшення фантомного болю в осіб з ампутаціями. Завідувачка кафедри професор Ольга Коваленко висвітлила реабілітаційні можливості рефлексотерапії при мінно-вибухових травмах, а професор Ольга Юрик представила сучасні підходи до вибору точок акупунктури для бійців ЗСУ з фантомно-больовим синдромом.
Учасники, серед яких були доктор Константина Теодорату (Греція), доктор Євгенія Смола (Німеччина), доктор Анна Невойт (Литва) та доктор Вазген Симонян (США), обговорили методи альтернативної медицини, які можуть застосовуватися на первинній ланці для самодопомоги при больових синдромах, астенії та невідкладних станах. Аспірант Андрій Герасименко презентував дослідження з локомоторної діагностики болю в стегні та колінному суглобі.
В дискусіях взяли участь досвідчені фахівці з рефлексотерапії в Україні - доктор філософії, невролог Марина Рубаніста та кандидат медичних наук, дитячий невролог Володимир Абраменко.
Захід з організаційною підтримкою проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Олега Шевченка відбувся в атмосфері професіоналізму та співпраці. Університет планує й надалі проводити подібні заходи для розвитку медичної та психологічної реабілітації в Україні.