Google search

 
 

На кафедрі онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика відбулося важливе обговорення пропозицій щодо критеріїв визначення паліативного онкологічного пацієнта, ініційоване та проведене під патронатом Народного депутата України, Голови підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Валерія Зуба.

До обговорення долучилися завідувач кафедри онкології професор Прокіп Гордійчук, співробітники кафедри онкології, директор КНП «Київський міський клінічний онкологічний центр» (КНП «КМКОЦ») Андрій Кондратенко, завідувач відділення паліативної медицини КНП «КМКОЦ» та аспірант кафедри онкології Олексій Калачов, а також співробітники відділення паліативної медицини. Протягом тижня співробітники кафедри онкології та відділення паліативної медицини детально проаналізували Наказ МОЗ України від 04.11.2024 р. № 1853 щодо змін до порядку надання паліативної допомоги та критерії визначення пацієнта, що потребує паліативної допомоги, з погляду лікаря-онколога, який надає паліативну онкологічну медичну допомогу.

Пропозиції були презентовані професором Прокопом Гордійчуком та аспірантом Олексієм Калачовим, які розглянули кожен слайд запропонованих змін та доповнень, що стосуються порядку визначення паліативного онкологічного пацієнта. Обговорювалися окремі аспекти прийняття спільного рішення з кожного з наказів і клінічних критеріїв. У результаті була прийнята консолідована позиція щодо необхідних доповнень до Наказу МОЗ України від 04.06.2020 р. за № 1308 й інших нормативних актів, а також вказано на важливість подальшого доопрацювання питань госпіталізації та виписки пацієнтів зі стаціонарів паліативних відділень, перегляду «Плану спостереження пацієнта, що потребує паліативної допомоги» та інших критеріїв, зокрема введення параметра «розпад місцево поширеного пухлинного утворення».

Також була підкреслена необхідність перегляду шкал оцінки стану пацієнтів, зокрема збільшення оцінки за шкалою PPS до 40%, що відповідає критеріям шкал ECOG та Індексу Карновського, і відмови від застосування Індексу Бартел, як не придатного для інкурабельних онкологічних пацієнтів.

Метою запропонованих змін є забезпечення доступної, високоякісної та ефективної паліативної онкологічної допомоги, яка допоможе покращити якість життя пацієнтів на пізніх стадіях онкологічного захворювання, забезпечуючи необхідну підтримку та комфорт у цей складний період.

!!! Слідкуйте за подіями та новинами в соціальних мережах нашого університету !!!

Фейсбук       Інстаграм       Телеграм

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також