Google search

 
 

Навчання в аспірантурі, як відомо, дозволяє пошукачу проявити свої здібності дослідника, науковця, підвести на вищий щабель свої знання не тільки за обраною спеціальністю, але й у сфері психології, етики, педагогіки, юридичної, комп’ютерної грамотності, опануванні іноземною та рідною мовами, налаштувати комунікації за спільними темами з однодумцями та опонентами, розвинути творчі здібності та вміння, аргументовано висловлювати свою думку як у вузькому колі, так і перед великою аудиторією.

Так, на кафедральному засіданні 15 травня 2024 року у присутності науково-педагогічних працівників кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги відбулося звітування аспірантів кафедри третього та першого років навчання щодо виконання своїх навчальних планів та отримання наукових здобутків.

Аспірантка третього року навчання, лікар-анестезіолог Лариса Зенкіна (науковий керівник професор О. Галушко) доповіла, що навчальний план аспірантури повністю виконано, а її дисертаційне дослідження за спеціальністю «222 - медицина» на тему «Оптимізація анестезіологічного забезпечення при ендопротезуванні кульшового і колінного суглобів у пацієнтів з цукровим діабетом» завершено й вже пройшло апробацію на міжкафедральному семінарі 2 тижні тому, на якому також була присутньою й взяла участь в дискусії завідувачка кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги професор О. Коваленко. В обговоренні взяли участь професори О. Коваленко, Т. Сіліна, доценти Т. Титова, О. Погоріла, Л. Клименко, О. Кононов.

На поставлені НПП запитання були отримані вичерпні відповіді від дисертантки. Успішне завершення дисертації, а саме, її захист на одноразовій спеціалізованій захисній вченій раді, маємо надію, дозволить пошукачці завершити навчання в аспірантурі достроково, адже запланований термін виконання – 2021-2025 роки.

Інша пошукачка - аспірантка першого року навчання, лікар-дерматолог (дитячий дерматолог, лікар загальної практики) Євгенія Євтушенко (науковий керівник професор В. Літус) звітувала про повне виконання індивідуального плану навчання в аспірантурі за перший рік, наявність публікацій та виступів на наукових форумах, хід виконання дисертаційної роботи на тему «Мікробіомна палітра шкіри та кишківника та її персоналізована корекція пробіотиками у комплексному лікуванні дітей з атопічним дерматитом» за спеціальністю «222-медицина», «Дерматологія», науковий керівник  – професор Віктор Літус. Термін виконання – 2023-2027 роки. В обговоренні взяли участь професори О. Коваленко, Т. Сіліна, доценти Т. Титова, О. Погоріла, Л. Клименко, Л. Матвієць. На запитання здобувачу були отримані відповіді. 

 

Отже, в чому полягають особливості аспірантури на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги? Таке питання цікавить багатьох лікарів, оскільки декого іноді дивує факт, що такі спеціалізовані тематики дисертаційних досліджень вивчаються саме на кафедрі загальномедичного спрямування. В тому й полягають особливості наукових досліджень на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, що через її мультидисциплінарність та наявність на кафедрі висококваліфікованих досвідчених спеціалістів за декількома фаховими профілями існує можливість не тільки досліджувати різні наукові теми під загальною рубрикою «222-медицина», але й за вузькопрофільними, а також навчати та проводити окрім циклів спеціалізації та інтернатури за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина» різноманітні цікаві авторські цикли тематичного удосконалення.

Чекаємо на нових аспірантів в 2024-2025 навчальному році! Ласкаво просимо на кафедру сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги!

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.88% - 8 Голосів
Корисність матеріалу: 85% - 8 Голосів
Доступність матеріалу: 85.75% - 8 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також