19-20 квітня 2024 року американська асоціація нейроінтенсивістів Neurocritcal Care Society (NCS) за підтримки американської асоціації екстрених медичних техніків NAEMT провела для українських лікарів-неврологів та лікарів суміжних спеціальностей навчальний курс "Невідкладна неврологічна підтримка життєдіяльності" (Emergency Neurological Life Support).

Курс ENLS був розроблений американською асоціацією Neurocritcal Care Society (NCS), щоб допомогти медичним працівникам покращити догляд за пацієнтами та результати лікування у критичні перші години невідкладного неврологічного стану пацієнта. ENLS демонструє спільний міждисциплінарний підхід і надає послідовний набір протоколів, практичних контрольних списків, точок прийняття рішень і рекомендованих комунікацій для використання під час ведення пацієнта.

В якості викладачів курсу виступали відомі нейроінтенсивісти та досвідчені інструктори асоціації NCS, а в якості інструкторів-перекладачів були залучені вітчизняні спеціалісти в галузі невідкладної неврології, серед яких від нашого університету були запрошені завідувач кафедри медицини невідкладних станів  Антон Волосовець  та доцент кафедри Ольга Крамарева.

Всі викладачі кафедри медицини невідкладних станів НУОЗ України імені П.Л. Шупика в повному складі пройшли навчання на даному курсі для підвищення кваліфікації в аспекті надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам з різними варіантами гострої патології нервової системи для подальшої імплементації отриманих знань в навчальний процес на кафедрі.

Детальніше: https://www.neurocriticalcare.org/NCS-Learning-Center/ENLS