27 березня в Києві відбувся практичний семінар, організований поліцією охорони Київщини спільно з Національним університетом охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика.

Цей захід зібрав журналістів та поліцейських з метою покращення їх знань та навичок у наданні домедичної реанімаційної допомоги.

Практичний семінар було проведено за участю директора Навчально-виробничого центру симуляційних методів навчання імені Андрія Ткаченка, професора Алли Вітюк та асистентів кафедри хірургії та судинної хірургії Дмитра Завертиленка, Андрія Дембіцького, завідувача відділу аспірантури та докторантури Наталії Серьогіної.

«Знання з домедичної допомоги може врятувати життя, - наголосила лектор семінару професор Алла Вітюк, - правильна та своєчасна допомога може значно полегшити стан потерпілого та збільшити ймовірність його виживання та подальшого успішного відновлення здоров'я».

Під час семінару учасники отримали можливість ознайомитися з основними принципами домедичної реанімаційної допомоги, а також навчитися виконувати необхідні процедури у випадках невідкладних станів.

«Такі заходи вже є традиційними для нас в рамках реалізації соціального проєкту «ЗахистЄ» та направлені на підвищення рівня професійної компетентності учасників. Поліцейські та журналісти - представники тих професій, що постійно перебувають у вирії подій і від їхнього алгоритму дій, ефективної та чіткої реакції на надзвичайні ситуації залежить не тільки безпека, але й життя людей, що поруч», - зазначила прессекретар поліції охорони Київщини Анастасія Кудрицька.

Хочемо зауважити, що важливість набуття знань з медичної допомоги стає надзвичайно актуальною в контексті сучасних викликів, зокрема умов війни в Україні.