Google search

 
 

З 28 лютого по 6 березня 2024 року на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П.Л. Шупика проходив цикл тематичного удосконалення «Особливості медичної допомоги паліативним хворим в позагоспітальних умовах».

Ключовою особливістю циклу було те, що інформація з питань допомоги паліативним хворим подавалася методологічно прицільно та адаптовано саме до лікарів первинної медичної допомоги, оскільки на них припадає суттєве навантаження щодо забезпечення медичної допомоги невиліковним хворим. Наповнений різнобічною корисною та доступною сучасною інформацією цикл ТУ за змішаною формою навчання був зрозумілий та корисний сімейним лікарям, адже в навчанні враховувалися особливості клінічної та організаційної діяльності лікарів первинної медичної допомоги.

Куратор циклу доцент кафедри Тетяна Титова, лікар з великим клінічним та педагогічним досвідом, представила до уваги слухачів актуальну інформацію щодо патофізіологічних змін у паліативних хворих, проведення оцінки їх стану, надання допомоги пацієнтам та їх рідним, амбулаторне спостереження і ведення хворих. Метою циклу було навчити лікарів надавати якісну допомогу тяжким хворим, які потребують турботи кваліфікованого фахівця. Лікарі опанували сучасні принципи допомоги паліативним хворим на рівні первинної допомоги, проведення контрольованої терапії та критерії її ефективності шляхом запобігання та полегшення фізичних, психологічних, духовних страждань і допомоги членам їх родин, іншим особам, що здійснюють догляд за такими пацієнтами. Велика роль відводилася не тільки призначенню симптоматичної терапії, попередженню та лікуванню хронічного больового синдрому, а й наданню соціальної послуги паліативного догляду, духовної і психологічної підтримки.

Лікарі-слухачі циклу «Особливості медичної допомоги паліативним хворим в  позагоспітальних умовах» високо оцінили надану професором О. Коваленко, доцентом Т. Титовою, доцентом Л. Матвієць інформацію, адже вона необхідна для подальшої щоденної практичної діяльності сімейного лікаря. Конструктивна взаємодія лікарів-слухачів і викладачів кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П.Л. Шупика націлена на позитивні результати щодо покращення якості життя  паліативного пацієнта.

Отже, лікарі загальної практики-сімейні лікарі у своїй роботі будуть застосовувати набуті знання щодо допомоги паліативним хворим у позагоспітальних умовах, а цей цикл через свою гостру актуальність, особливо в наш складний час, планується проводитися регулярно.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також