Вміння та практичні навички слухачів у медичних університетах є важливою частиною їх освіти. Саме це допоможе забезпечити безпеку та ефективність медичної допомоги у майбутньому, застосування сучасних медичних технологій у лікарській практиці для надання населенню допомоги на високому рівні.

Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика здійснює низку заходів для утворення університетських клінік у своєму складі та посилення співпраці із закладами охорони здоров’я на території міста Києва та Київської області, для посилення практичної підготовки магістрів, інтернів, аспірантів, лікарів під час спеціалізації та проходження циклів тематичного удосконалення, використовуючи наявні університетські лікарні та клінічні бази кафедр. Створення сучасної моделі отримання лікарями та майбутніми лікарями практичних навичок дозволить покращити рівень надання медичної допомоги та освіти.

Саме тому, Університет протягом усієї своєї історії мав клінічні бази для навчання науково-педагогічними працівниками кафедр лікарів, як самої лікарні так і України.

Шостого березня поточного року у стінах клініки відбулась зустріч проректора з науково-педагогічної, лікувальної роботи та діяльності університетських клінік професора Р. Моісеєнко, завідуючих та представників 14 кафедр Університету, які мають свої клінічні бази на території профільних відділень обласної лікарні, з керівництвом лікарні, а саме з генеральним директором сучасного КНП КОР «Київська обласна клінічна лікарня» Дариною Мельник, заступниками та керівниками відділень лікарні, де розміщені кафедри.

Під час зустрічі обговорювались питання взаємодії кафедр з відділеннями лікарні, співпраця по освіті лікарів та удосконаленню лікувально-діагностичної роботи, посиленню якості лікування пацієнтів.

Визначено низку не вирішених питань, які ускладнюють роботу, головними з них є відсутність достатніх умов для якісного розміщення кафедр для здійснення освітніх заходів, складності в організації консультативно-діагностичної допомоги співробітниками кафедр через сучасні вимоги щодо реєстрації у Електронній системі охорони здоров’я, порядок якої для НПП не визначений тощо.

Активну участь у дискусії взяли завідуючі кафедри отоларингології професор Володимир Шкорботун, онкології професор Прокіп Гордійчук, фізичної, реабілітаційної медицини і спортивної медицини професор Олександр Владіміров, доцент кафедри морфології, клінічної патанатомії та судової медицини Валентина Заріцька та інші науково-педагогічні працівники.

Результатом зустрічі стане новий договір про спільну діяльність між НУОЗ України імені П.Л. Шупика та ОКЛ.