01.03.2024 року за особистої участі Першої леді України Олени Зеленської, Міністра охорони здоров’я України пана Віктора Ляшка, міжнародних британських експертів на чолі з професором Денісом Угріним (м. Лондон), відбувся україно-британський круглий стіл «Забезпечення світлого майбутнього: післявоєнне відновлення психічного здоров’я підлітків».

В цьому важливому заході було запрошено взяти участь завідувача кафедри психіатрії, психотерапії та медичної психології Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, професора Галину Пилягіну разом з іншими українськими фахівцями, котрі працюють у сфері психічного здоров’я з надання медико-психологічної допомоги дітям й підліткам.

Проведення круглого столу було організовано Координаційним центром з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська. Впровадження цієї програми забезпечує активну та динамічну координацію і взаємодію державних інституцій, місцевого самоврядування, неурядового сектору та професійної спільноти (лікарів, психологів тощо) з міжнародними партнерами для досягнення найкращих відчутних результатів у забезпеченні українських громадян якісною і доступною спеціалізованою медичною допомогою та психосоціальною підтримкою. Ключовим пріоритетом Всеукраїнської програми ментального здоров’я є забезпечення стійкості, зміцнення ментального здоров’я майбутніх поколінь українців – наших дітей, підлітків і молоді.

Важливим аспектом реалізації цієї програми є якісна підготовка фахівців у сфері психічного здоров’я, до чого безпосередньо залучений наш Університет. Цикли тематичного удосконалення, спеціалізації, які проводяться кафедрою психіатрії, психотерапії та медичної психології з відповідних спеціальностей, спрямовані на засвоєння необхідних теоретичних знань і практичних навичок лікування та медико-психологічного супроводу дітей, підлітків і молоді, котрі мають різні психічні розлади або переживають життєві труднощі, насамперед, пов’язані зі стресом війни.

Участь в україно-британському круглому столі є ще одним кроком для запровадження в навчальний процес в нашому Університеті європейських стандартів навчання лікарів та психологів.

Актуальність матеріалу: 35.5% - 2 Голосів