Google search

 
 

Жодна людина не застрахована від раптової зупинки кровообігу та втрати свідомості. Дуже актуальною така ситуація є саме зараз, оскільки велика кількість людей зазнає впливу суттєвих нервових потрясінь, наприклад, під час ракетної небезпеки. Отже, навичка виконувати базову серцево-легеневу реанімацію - стає не просто необхідною, а життєво потрібною.

На виживання хворих при раптовій зупинці кровообігу впливає не тільки негайний початок реанімаційних заходів, а й їх якість. Ефективна серцево-легенева реанімація є основним фактором зниження смертності від раптової зупинки кровообігу. На думку фахівців Європейської ради з реанімації, у 35% гарантовано успішне виживання пацієнтів за умови виконання «ланцюжка виживання»: раннє розпізнавання та виклик допомоги, ранній початок серцево-легеневої реанімації, рання дефібриляція. Успішний результат серцево-легеневої реанімації, а також мінімізація неврологічних розладів у післяреанімаційному періоді визначаються своєчасним її початком, суворим дотриманням алгоритмів, технічно правильним виконанням зовнішнього масажу серця та штучної вентиляції легень.

09 лютого 2024 р. лікарі-інтерни, які опановують фах загальна практика -  сімейна медицина (кафедра сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги) мали можливість відпрацювати навички при наданні базової серцево-легеневої реанімації у симуляційному центрі Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. У цьому їм допомагали Світлана Дзюняк та Вікторія Майборода – інструктори з BLS, співробітники центру.

Інтерни повністю відпрацювали ролі як основного, так і допоміжного учасника реанімації, навчились чіткому алгоритму дій та роботі із типовим дефібрилятором. Усі учасники заняття були задоволені проведеною роботою в симуляційному центрі. Саме такі практичні заняття на тренажерах - манекенах у повний зріст або ж на торсі людини  істотно підвищують готовність лікарів проводити серцево-легеневу реанімацію. Навчання на тренажерах-манекенах дає змогу ефективно відпрацювати компресійні натиски на грудну клітину і штучне дихання, а значить, урятувати чиєсь життя.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також