Наприкінці січня світова анестезіологічна спільнота відзначала Всесвітній день регіональної анестезії та медицини болю. На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії (завідувач професор Олег Лоскутов) до такої знаменної події були записані 24 відеолекції (за участі вітчизняних та закордонних фахівців), також були підготовлені 4 майстер-класи, присвячені висвітленню різних аспектів регіонарної анестезії та медицини болю.

Так, аспірантка кафедри Олена Бобровник провела для лікарів інтернів майстер-клас, на якому було продемонстровано проведення під контролем ультразвуку блокад плечового сплетіння, сідничого нерва, стегнового нерва, пекторальна та паравертебральна блокади. Також були показані покращена ультразвукова навігація при пункції та катетеризації судин, розглянуті питання безпеки пацієнтів при регіонарній анестезії та базові принципи апаратів для ультразвукової діагностики.

По закінченні заняття був проведений дебрифінг, на якому лікарі інтерни поділися позитивними відгуками від представленого на майстер-класі теоретичного та практичного матеріалу та відмітили значні переваги використання регіонарної анестезії, особливо при операціях на кінцівках, зокрема, у поранених з бойовою травмою.

Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів