Важливим компонентом підготовки цивільно-військових формувань територіальної оборони і  військових збройних сил України є відпрацювання практичних навичок з надання екстреної медичної допомоги за умов застосування противником засобів ураження з невідомим агентом, а саме радіаційними, бактеріологічними та хімічними (NBC) чинниками.

Першочерговими розділами для навчання є ідентифікація агента, колективні та індивідуальні засоби захисту, проведення медичного сортування, деконтамінації персоналу та постраждалих, особливості надання екстреної медичної допомоги за вказаних умов.

20.01.2024 року фахівці кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки медичного факультету НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Н. Іскра, доценти О. Мазуренко та І. Сличко прочитали лекції та провели майстер-клас з NBC проблематики у «Центрі підготовки цивільного населення до національного спротиву» Деснянського району міста Києва з резервістами окремої бригади територіальної оборони.

Бригада перебуває у складі Регіонального управління «Північ» Сил Тероборони. Під час оборони Києва бригада вела бої  на броварському і гостомельському напрямках, у Бучі, Ірпені, Мощуні та Чорнобилі, а зараз підрозділи бригади  ведуть бойові дії на сході України.

Доступність матеріалу: 80.67% - 3 Голосів