Наприкінці січня 2024 р. в Аризоні (США) заплановано проведення конгресу американського Товариства інтенсивної терапії (SCCM-2024). Організатор цього заходу ‒ Товариство з інтенсивної терапії (SCCM), яке об'єднує понад 17 000 лікарів з більш ніж 80 країн світу.

Основним завданням конгресу є представлення видатних досягнень у терапії критичних станів та ознайомлення лікарів з останніми досягненнями в галузі інтенсивної терапії.

На Конгресі SCCM представляються останні інновації в галузі інтенсивної терапії та вже понад 50 років він є визнаним лідером у галузі професійного навчання лікарів-інтенсивістів. Статистика цього заходу вражає – у роботі конгресу бере участь понад 4000 лікарів. Останні інновації представлятимуть понад ніж 200 спікерів на понад ніж 100 сесіях.

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії (завідувач кафедри професор О. Лоскутов) та кафедра кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій (завідувач кафедри професор Б. Тодуров) цього року представили свої науково-практичні досягнення у галузі трансплантації серця «Orthotopic heart transplantation experience using marginal hearts». Ці розробки були відібрані для друку у престижному американському журналі, віднесеному до категорії Q1.

У своїй роботі автори надали досвід проведення трансплантації серця в умовах війни в Україні та розвиток трансплантології в умовах дефіциту донорських органів. При цьому дані та практичний досвід, який описують автори роботи, був сприйнятий з великим інтересом нашими закордонними колегами.