Філософський аналіз гуманізації сучасної галузі охорони здоров’я як теорії та практики має велике значення для розвитку медичної науки та освіти. Знання гуманістичних засад охорони здоров’я сприяють формуванню філософської та методологічної культури сучасного лікаря як дослідника та клініциста, сприяють його духовному розвиткові.

Саме тому роль філософії для розвитку галузі охорони здоров’я та осмислення високої місії та покликання лікаря важко переоцінити. Не в останню чергу ця роль полягає у з’ясуванні за допомогою філософії гуманістичного та гуманітарного потенціалу охорони здоров’я як науки і мистецтва, соціальної практики і традиції, і, одночасно, в розкритті її нових аксіологічних, гносеологічних і методологічних можливостей та перспектив.

Науково-педагогічними працівниками кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики у поточному році завершується виконання ініціативно-пошукової науково-дослідної роботи «Філософсько-методологічні аспекти гуманізації медицини». Завдання, що вирішуються в межах науково-дослідної роботи, спрямовано на встановлення аспектів, пов’язаних із розвитком філософської антропології, філософських поглядів на проблему людини у медичному контексті; дослідження філософсько-методологічних передумов гуманізації сучасної охорони здоров’я/медицини як постнекласичної науки; вивчення філософських засад формування сучасної концепцій здоров’я; аналіз етико-правових та аксіологічних засад медицини; аналіз біоетичних принципів і цінностей як складових сучасної пацієнт-центрованої охорони здоров’я.

За результатами наукової роботи співробітниками кафедри вже опубліковано 18 статей у наукових фахових журналах, 3 розділи у монографіях. За трирічний період проміжні та підсумкові результати НДР апробовано на 30 міжнародних і національних конференціях із філософії науки, філософських проблем психології, етики, біоетики, філософської антропології.

Запрошуємо молодих учених і досвідчених колег ознайомитися із цікавими результами НДР кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики,  долучитись до їхнього впровадження у свою практичну діяльність.

Актуальність матеріалу: 74.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 74.5% - 2 Голосів