Високі професійні стандарти підготовки фахівців та зростання молодих хірургів є головною умовою ефективної роботи хірургічних клінік, чого не можливо досягнути без тісної співпраці науково-педагогічних працівників кафедр хірургічного профілю та співробітників хірургічних відділень клінічних баз.

Професійне зростання та успішна робота хірургічних шкіл та колективів неможливі без дотримання класичних принципів та традицій колегіальної взаємодії для обміну накопиченим хірургічним досвідом на користь пацієнтам.

Такою класичною хірургічною традицією є проведення професорських обходів усіх пацієнтів хірургічного профілю на клінічних базах кафедри хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика (завідувач кафедри –  професор Сергій Саволюк).

Враховуючи, що основною клінічною базою кафедри хірургії та судинної хірургії є потужна хірургічна клініка КНП КМКЛ № 8,  щопонеділка завідувач кафедри, заслужений лікар України, професор Сергій Саволюк здійснює обхід усіх пацієнтів хірургічної клініки разом із співробітниками кафедри, лікарями 2-х хірургічних відділень, слухачами поточних циклів тематичного удосконалення та лікарями-інтернами очного та заочного періодів навчання.

По завершенню професорського обходу проводиться клінічний розбір тактики курації важких та складних пацієнтів, побудова діагностичного маршруту, визначення принципів підготовки та термінів виконання хірургічних маніпуляцій та втручань.

Дотримання класичних принципів хірургічної школи є запорукою постійного професійного зростання хірургічного колективу клініки та досягнення високих хірургічних стандартів та результатів.