На кафедрі акушерства і гінекології № 1 продовжується активна підготовка лікарів-інтернів ІІ року навчання як з теоретичних питань  акушерства та гінекології, так і практичної клінічної роботи в акушерсько-гінекологічній клініці.

Так, на основній клінічній базі кафедри – Київському обласному перинатальному центрі – 19.01.2024р. було проведено плановий кесарів розтин у вагітної М., 46 р., з групи високого ризику (запліднення шляхом допоміжних репродуктивних технологій) за безпосередньої участі лікарів-інтернів в асистенції за проведення даного абдомінального розродження. Перед проведенням хірургічного втручання інтерни ознайомилися з історією перебігу вагітності, ультразвуковим дослідженням, лабораторними показниками; визначили показання до проведення кесаревого розтину і розповіли про основні етапи методики проведення операції.

Безпосередня участь у проведенні абдомінального розродження дозволила лікарям-інтернам, під керівництвом завідувача кафедри професора Олега Голяновського, уточнити практичні аспекти сучасної методики проведення даного хірургічного втручання, профілактики ускладнень, мінімізації крововтрати із використанням сучасного шовного матеріалу і технічної підтримки (радіо-хвильовий скальпель, аргоно-плазмова коагуляція тканин).

Операція кесаревого розтину пройшла успішно: народився живий доношений хлопчик масою 3400 г; довжина тіла 52 см; за шкалою Апгар 8-9 балів; ускладнень під час операції не було, загальна крововтрата склала 350,0 мл. Перебіг післяпологового періоду також без ускладнень.