15 січня 2024 року на кафедрі хірургії та судинної хірургії Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика (завідувач кафедри – професор Сергій Саволюк) розпочався перший у новому році цикл тематичного удосконалення – «Програма швидкого відновлення в абдомінальній хірургії».

Перший день був присвячений формату «живої хірургії», а саме клінічного випадку лапароскопічного шунтування шлунку за Roux-en-Y з крурорафією у пацієнтки з діагнозом: ожиріння ІІ ст. ІМТ – 39кг/м кв., метаболічний синдром; грижа стравохідного отвору діафрагми. Слухачі мали змогу обговорити обрання тактики хірургічного лікування, передопераційного обстеження та підготовки, післяопераційного та інтраопераційного  ведення пацієнтів, що базується на протоколах Enhanced Recovery After Surgery (ERAS), відвідати операційну, поспілкуватись з завідувачем кафедрою професором Сергієм Саволюком та асистентом кафедри к. мед. н. Дмитром Завертиленком.

Практично орієнтоване навчання, участь у хірургічних втручаннях та клінічних розборах на всіх етапах курації пацієнта завжди викликає жвавий інтерес та зацікавленість у слухачів – лікарів профільних хірургічних відділень державних та приватних лікувальних закладів, які проходять навчання на кафедрі хірургії та судинної хірургії нашого університету.