Google search

 
 

У повсякденній праці анестезіолога нерідко трапляються невідкладні ситуації, що потребують створення додаткового дихального шляху – здійснення конікопункції, конікотомії чи трахеостомії. Процедура може бути виконана в екстреному порядку, якщо у людини раптова проблема з прохідністю дихальних шляхів, або планово, з метою уникнення ускладнень з боку дихальних шляхів за наявності важкого клінічного стану.

https://www.nuozu.edu.ua/images/Novosti/images/Novosti/11_01_24-3N.png

Серед найпоширеніших причин виконання трахеостомії в анестезіології та інтенсивній терапії зазначають тривалу залежність від апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ), для очищення та видалення секрету з дихальних шляхів та для того, щоб обійти закупорені верхні дихальні шляхи. Така процедура нерідко виконується у складних умовах до того ж з обмеженням часу. Тому важливо знати усі можливі ускладнення, що можуть трапитися при цьому (пошкодження судин, затікання крові у дихальні шляхи, травмування стравоходу, ушкодження кілець трахеї, підшкірна емфізема, пневмоторакс тощо), які при несвоєчасному діагностуванню можуть призвести до фатальних наслідків.

Про те, як їх уникнути йшлося на семінарському занятті та наступному після нього майстер-класі «Конікотомія та трахеостомія», які провели для інтернів другого року навчання на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії з використанням симуляційних технологій доцент кафедри Сергій Недашківський та асистент Ігор Невмержицький. Було розглянуто патологічні стани, які призводять до виникнення гострої непрохідності дихальних шляхів, причини виникнення гострого та підгострого перекривання дихальних шляхів, захворювання та патологічні стани, які призводять до хронічної непрохідності дихальних шляхів та тривалої ШВЛ.

https://www.nuozu.edu.ua/images/Novosti/images/Novosti/11_01_24-3N.png

Лікарі-інтерни дізналися про види трахеостомії, опанували техніку черезшкірної трахеостомії та мініінвазивним методом її проведення, а також змогли відпрацювати практичні навички роботи з необхідним інструментарієм. Наприкінці занять було проведено дебрифінг, на якому лікарі-інтерни поділилися позитивними враженнями від отриманих знань та опанованих практичних  навиків.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також