Наприкінці 2023 року завершився конкурс «Краще видання 2023 року», який щорічно проводить громадська організація «Національна академія наук вищої освіти України» (далі – Академія). Незважаючи на воєнний стан в нашій країні, загалом на конкурс було представлено 176 робіт з різних номінацій.

Такий результат надихає на подальші звершення задля нашої Перемоги над агресором і ще раз доводить, що українці – це незламна освічена нація, яка міцно тримає не тільки воєнний, а й освітній науковий та культурний фронти. Відрадно, що кожна праця, що була представлена на конкурс вирізнялася своєю креативністю, оригінальністю, новизною, цілеспрямованістю.

Науково-педагогічні працівники кафедри фармацевтичної технології і біофармації представили на конкурс навчальний посібник «Прикладні аспекти фітотерапевтичної рецептури» (за редакцією О.П. Шматенка, Р.С. Коритнюк, Л.Л. Давтян). Посібник присвячено прикладним аспектам фітотерпевтичної рецептури.

Президія Академії, Організаційний комітет та Комісія журі конкурсу визначили навчальний посібник «Прикладні аспекти фітотерапевтичної рецептури» лауреатом 1 премії конкурсу «Краще видання 2023 року».

У навчальному посібнику висвітлено розвиток застосування рослинної сировини для лікування, міжнародна анатомо-терапевтично-хімічна система класифікації рослинних лікарських засобів, наведено авторські, загальноприйняті та народні рецепти. В посібнику представлені розділи із застосування фітозасобів у комплексному лікуванні та медичній реабілітації хворих із патологією різних органів та систем, деталізована фармацевтична взаємодія ліків із рослинною лікарською сировиною.

Навчальний посібник буде корисним для практикуючих лікарів, зокрема під час підвищення кваліфікації, студентам медичних та фармацевтичних закладів, лікарям-інтернам, фармацевтам, асистентам фармацевтів.