В умовах пандемії та військового стану ефективність профілактичних та лікувальних стоматологічних заходів різко впала, що негативно впливає на здоров’я населення. У зв'язку з міграцією населення зросло навантаження на лікарів загалом і на лікарів-стоматологів, зокрема, внаслідок надання стоматологічної допомоги переміщеним особам.

Отже, питання узагальнення досвіду надання стоматологічної допомоги в умовах дії воєнного стану на сьогодні є надзвичайно актуальним.

Здобуття інформальної освіти лікарями-стоматологами в такий важкий для країни час має низку особливостей, серед яких інформаційна насиченість освіти, технологічна складність сучасних стоматологічних послуг, висока вартість освітніх програм для стоматологів.

Та, незважаючи на всі перешкоди, науково-педагогічними працівниками кафедри ортопедичної стоматології, цифрових технологій та імплантології створені всі необхідні умови для надання доступних якісних освітніх послуг для лікарів-стоматологів.

За численними проханнями наших слухачів кафедрою протягом 2023 року проведений 21 офіційно оформлений у системі БПР позаплановий захід інформальної освіти: 6 одноденних семінарів і 15 дводенних фахових шкіл. Навчання на заходах пройшли 466 осіб, всі отримали сертифікати з відповідною кількістю балів БПР.

Семінари та фахові школи мали надзвичайно цікаві і насичені програми, що торкалися питань протоколів надання невідкладної домедичної і медичної допомоги населенню під час бойових дій, стоматологічним проявам загальносоматичної патології, сучасним методам комплексної реабілітації в умовах воєнного часу, комплексної підготовки до ортопедичного втручання, сучасним методикам дентальної імплантації, виготовленню естетичних ортопедичних конструкцій, знімних конструкцій зубних протезів, лікування патології скронево-нижньощелепного суглобу та ін.

Провідні фахівці кафедри виступили модераторами і лекторами на заходах, а саме професори Віталій Біда, Олена Дорошенко, Павло Леоненко та доценти Ольга Омельяненко, Світлана Клочан, Роман Оснач, Ігор Паливода, Петро Гурин.

Заходи викликали неабияку зацікавленість у лікарів, під час дискусій обговорювалися актуальні та невирішені питання стоматології. Тому кафедрою заплановано й надалі активно проводити такі форми навчання, які виявилися надзвичайно ефективними та цікавими.

Кафедра ортопедичної стоматології, цифрових технологій та імплантології щиро вітає всіх з Різдвом Христовим і Новим роком, бажаємо всім міцного здоров'я, мирного неба, щастя, здійснення всіх мрій та чекаємо на зустріч з вами в новому році на циклах нашої кафедри.

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів