На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії згідно з навчальним планом з підготовки лікарів-інтернів за спеціальністю «анестезіологія та інтенсивна терапія» другого року навчання відбулися практичні заняття, присвячені застосуванню екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) при серцево-легеневій реанімації (СЛР).

На сьогодні застосування ЕКМО під час СЛР може служити рятівним мостом до лікування пацієнтів із зупинкою серця як у лікувальному закладі, так і за його межами. Використовуючи ЕКМО для стабілізації стану пацієнта та підтримки кровообігу в органах, команда з ресусцитації може зосередитися над усуненням причин зупинки серця, що у свою чергу збільшує шанси збереження життя пацієнту.

Під час практичного заняття, проведеного під керівництвом доцента кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Степана Маруняка, інтерни-анестезіологи мали можливість ознайомитися з комплектуючими апарату для ЕКМО та з принципами його роботи. Лікарі-інтерни виконали канюляцію стегнової артерії та вени модифікованою методикою за Сельдінгером на манекені та відпрацювали надання допомоги при внутрішньогоспітальній зупинці серця з використанням ЕКМО. Практичні заняття викликали значну зацікавленість та позитивні відгуки інтернів-анестезіологів, що підтверджує актуальність тематики практичних занять, професіоналізм викладача та якість організації навчального процесу.