На початку грудня відбулася важлива подія для онкологічної спільноти України – науково-практична конференція з міжнародною участю «Індивідуалізація лікування злоякісних пухлин грудної залози та інших локалізацій».

Конференція була організована «Національною асоціацією онкологів України», Національним інститутом раку спільно з КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр» Хмельницької обласної ради. На конференції окрім організаційних, правових, фінансових питань важлива увага була прикута до проблеми захворюваності, смертності від злоякісних захворювань, програмам скринінгу, ранньої діагностики раку.

Організаторами не випадково була акцентована увага на двох злоякісних нозологіях, а саме на  пухлинах грудної залози та колоректальному раку в Україні. За оцінкою Міжнародної агенції з дослідження раку GLOBOCAN 2020, у 2040 році очікується, що глобальний тягар раку становитиме 28,4 мільйона випадків, що на 47% більше, ніж у 2020 році. Україна представлена, як держава з середнім рівнем захворюваності, з високим рівнем смертності у хворих на рак грудної залози та колоректального раку. Саме ці нозології у структурі захворюваності та смертності в Україні посідають перше чи друге місце.

Аспіранти кафедри онкології представили результати своїх наукових робіт на секції: «Колоректальний рак. Сучасні аспекти діагностики та лікування в Україні». Аспірант четвертого року Микола Гордійчук представив матеріали за темою: «Онкологічні результати сфінктерзберігаючих хірургічних втручань при лікуванні дистального раку прямої кишки», а аспірант першого року Ігор Рудь – «Новітні тенденції комплексного лікування раку правої половини ободової кишки». Доповіді викликали великий інтерес, дискусії, обговорення, що надало впевненості доповідачам щодо актуальності й необхідності подальшого пошуку у вибраних напрямках дисертаційних досліджень.

Організатори заходу високо оцінили організованість, науковий, дискусійний рівень роботи даної секції та визнали її важливе значення для практичного лікаря, який повсякденно надає онкологічну допомогу населенню України.

Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів