У грудні 2023 року укладено Меморандум про взаєморозуміння в академічному співробітництві між Національним університетом охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, Українською військово-медичною академією (УВМА) та Автономним науково-дослідним інститутом реанімації та евакуації (Сан Антоніо, США) підписантами якого відповідно виступили: ректор, академік НАМН України професор Вʼячеслав Камінський; начальник, бригадний генерал медичної служби Валерій Савицький та директор професор Андрій Бачинський.

Автономний науково-дослідний інститут реанімації та евакуації є провідною науковою установою США з питань розробки новітніх технологій надання цивільно-військової екстреної медичної допомоги на етапах евакуації та транспортування хворих і постраждалих.

У реалізації проєкту від Університету будуть задіяні науково-педагогічні працівники кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки, які вже не перший рік співпрацюють з науковцями інституту. З боку УВМА буде залучено кафедру військової хірургії під керівництвом полковника медичної служби, професора Сергія Короля.

08.12.2023 відбулася онлайн зустріч завідувача кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки професора Георгія Рощіна та доцента Івана Сличка з директором Автономного науково-дослідного інституту реанімації та евакуації професором Андрієм Бачинським, під час якої було обговорено питання планування спільної науково-дослідної роботи з сучасних питань надання оптимальної медичної допомоги на етапах евакуації за умов масового надходження постраждалих. Особлива увага в дослідженнях буде приділятися розробці нових методів надання медичної допомоги та створенню сучасних пристроїв на догоспітальному та початковому госпітальному (відділення екстреної медичної допомоги - Emergency department) етапах.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів