01-02 грудня 2023 року у Конференц-залі готелю Arden Palace, Хмельницької обл., смт Сатанів, відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю, організована громадською організацією «Національна асоціація онкологів України».

У заході взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, заступник міністра охорони здоров’я України, Голова НСЗУ, Народні депутати України, Генеральний директор ДНП «Національний інститут раку», Генеральний директор ДП «Медичні закупівлі України», директор Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», Директори онкологічних закладів та спеціалісти із усієї України в галузі лікування злоякісних пухлин.

На конференції вітчизняними та міжнародними експертами були обговорені актуальні питання сучасної онкології в Україні, а саме: сучасні тенденції діагностики та лікуванні злоякісних пухлин; критерії оцінки якості надання медичної допомоги та затвердження Національних протоколів лікування раку; програми медичних гарантій; фінансування хірургічних пакетів; співпраця з сімейними лікарями та інші.

У ході конференції учасники на двох секціях розглянули сучасні аспекти ранньої діагностики, питання скринінгу та лікування злоякісних новоутворень грудної залози та колоректального раку. Співробітники кафедри онкології взяли активну участь у роботі секції «Колоректальний рак. Сучасні аспекти діагностики та лікування в Україні». Завідувач кафедри онкології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Прокіп Гордійчук взяв безпосередню участь в організації даної секції і був її модератором.  На секції були представлені три доповіді співробітників кафедри, висвітлені наукові розробки кафедри та результати досліджень. Доцент кафедри онкології Ольга Пономарьова представила особистий досвід з питання «Роль ад’ювантної хіміотерапії у лікуванні пацієнтів з раком прямої кишки», молоді вчені, аспіранти кафедри представили свої наукові розробки з питань хірургічного лікування колоректального раку залежно від локалізації.

Учасники зібрання дійшли висновків, що рівень онкологічних захворювань має тенденцію до зростання, як у світі та в Україні, тому є вимога часу і потреба постійного навчання і удосконалення професійного рівня.

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів