Доцент кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки медичного факультету НУОЗ України імені П.Л. Шупика Валерій Кузьмін з 30.10 по 28.11 2023 року увосьме  під час повномасштабної війни взяв участь у наданні медичної допомоги населенню прифронтових територій на півдні України у складі спеціалізованої медичної бригади МОЗ України. Цього разу довелося підсилювати КНП «Новоодеську багатопрофільну лікарню» Миколаївської області.

Робота полягала в наданні амбулаторної та стаціонарної екстреної хірургічної допомоги в цілодобовому режимі разом з медпрацівниками лікарні. Окрім надання лікувальної роботи Валерій Юрійович прочитав дві лекції та провів три майстер-класи з персоналом лікарні з питань базової (BLS),розширеної (ALS) підтримки життя та проведення медичного сортування за умов масового поступлення постраждалих згідно уніфікованих цивільно-військових протоколів. За проявлений високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я в м. Нова Одеса Миколаївської області від адміністрації лікарні доцент В. Кузьмин нагороджений подякую.

Під час цієї місії доцент Валерій Кузьмін використовував досвід, набутий у подібних попередніх відрядженнях в Україні (з лютого 2022 року),  так і  за кордоном, під час ліквідації наслідків землетрусів в Туреччині у 1999 р., Індії – 2001 р., Ірані – 2003 р., Пакистані – 2005 р., за умов бойових дій в Лівії – 2011 р., так і у відділенні політравми клінічної бази кафедри – КНП «Київська Міська Клінічна Лікарня Швидкої Медичної Допомоги».

З перших чисел грудня доцент Валерій Кузьмін передає цей набутий досвід інтернам багатьох спеціальностей та слухачам суміжних циклів, які проходять навчання на кафедрі на циклах з військово-медичної підготовки.

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів