Google search

 
 

Клінічна робота є та залишається пріоритетним видом діяльності викладачів кафедри промислової, клінічної фармації та клінічної фармакології нашого університету.

На початку 2000-х років до кафедри промислової фармації було приєднано секцію клінічної фармації, очолювану заслуженим лікарем України професором Георгієм Войтенком (1942-2020), представлену також куратором профільних циклів – доцентом Валентином Вікторовичем Степаненком (1954-2021).

Сьогодні кафедра має дві клінічні бази. Співпраця з Київською міською онкологічною лікарнею (зараз Київський міський клінічний онкологічний центр; в.о. директора – Андрій Кондратенко), продовжується третє десятиріччя, саме тут розташована одна з двох основних клінічних баз кафедри. Другою клінічною базою кафедри з 2010 року є Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Подільського  району м. Києва (директор – заслужений лікар України Надія Білічук). 

Велику увагу організації проведення та виконанню навантаження з лікувально-діагностичної роботи (ЛДР) співробітниками кафедри, взаємодії з клінічними базами приділяють завідувач кафедри професор Володимир Загорій та відповідальна за навчально-методичну роботу доцент Вікторія Буцька.

Доценти кафедри Ігор Коханов (акушер-гінеколог, онколог) та Олександр Тимченко (педіатр), асистенти кандидат медичних наук Олександр Семенюк (стоматолог, провізор) та  Олександра Макарчук (стоматолог) успішно проводять ЛДР. Кожен з викладачів має вищу кваліфікаційну категорію, багаторічний стаж і досвід  за спеціальністю, постійно підвищують свій професійний рівень та педагогічну майстерність.

 

В поточному році кафедра є лідером за виконаним обсягом ЛДР серед 5 клінічних кафедр фармацевтичного і медико-профілактичного факультету,  про це доповіла на останньому засіданні вченої ради факультету голова комісії з клінічної роботи доцент Марія Кузеванова. 

Під час навчання на кафедрі слухачі циклів тематичного удосконалення та спеціалізації завжди задоволені організацією та можливостями відпрацювати практичні навички. Особливо слухачі відмічають можливість спілкування з пацієнтами та медперсоналом під час курації та обходів у відділеннях клінічних баз, на амбулаторних прийомах (консультаціях),  а також обговорення з  викладачами різноманітних клінічних кейсів, клініко-фармакологічних підходів до призначення ліків за різної патології, оцінки ефективності та безпеки фармакотерапії, питань фармаконагляду та фармакоекономіки тощо.  Оптимальна  індивідуальна  фармакотерапія в реальній лікарській практиці – професійне кредо викладачів кафедри. 

Анкетування пацієнтів, лікарів та керівників на клінічних базах кафедри продемонструвало також й належний рівень обслуговування населення викладачами кафедри. 

На світлинах:  доцент Ігор Коханов проводить практичне заняття у відділенні хіміотерапії № 1 КМКОЦ, зокрема під час пошуку інформації щодо дозування і взаємодії антинеопластичних лікарських засобів, а також оформлення протоколів хіміотерапії в електронному вигляді; демонстрація слухачам проявів побічної дії  (тромботична мікроангіопатія, трофічна виразка) протибластомного препарату  з групи інгібіторів протеїнтирозинкінази.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також