На кафедрі мікробіології, вірусології та імунології під час професійної підготовки лікарів-інтернів зі спеціальності «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія», були проведені практичні заняття, присвячені лабораторній діагностиці вірусних інфекцій сучасними методами із застосуванням клітинних систем in vitro.

Перед початком занять викладач, доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології, кандидат біологічних наук Олена Трохименко ознайомила лікарів-інтернів з основними принципами організації та облаштування лабораторій клітинних технологій, а також вимогами біобезпеки щодо обладнання, захисту персоналу та довкілля при виконанні маніпуляцій з культурами клітин та біопатогенними агентами.

Лікарі-інтерни оволоділи мікрометодами приготування перещеплювальних культур клітин та оцінки їх якості і життєздатності, мали змогу відпрацювати практичні навички.

Велике зацікавлення та увагу лікарів викликало ознайомлення та використання сучасного інвертованого мікроскопа PrimoVert (KarlZeiss) з відеокамерою, який дозволяє проводити прижиттєві світлові і фазово-контрастні мікроскопічні дослідження клітинних моношарів і виводити зображення на монітор. Такий мікроскоп є незамінним при фіксації, документуванні і подальшому аналізі одержаних мікрофотографій.

Лікарі-інтерни висловили подяку завідувачу кафедри професору Ірині Дзюблик та викладачам за проведення занять на високому організаційному та методичному рівнях.