Google search

 
 

На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії набула поширення практика запрошувати до висвітлення актуальних проблем анестезіології та інтенсивної терапії провідних європейських фахівців.

Нещодавно проведено семінар для лікарів-інтернів першого року навчання з актуальних проблем клінічної гемостазіології за участі професора медичного факультету державного університету м. Вільнюса (Литва) – Юлія Пташекаса. Відомий фахівець наголосив, що перед проведенням лабораторного дослідження необхідно збирати анамнез, а вже потім слід визначати наявність клінічних ознак геморагічного або тромботичного захворювання пацієнта та й таких ознак у членів родини. Необхідно визначити ознаки вродженого або набутого порушення гемостазу. За наявності ознак набутого порушення гемостазу необхідно враховувати супутні захворювання й симптоми, а також застосовувані пацієнтом медикаментозні препарати, які можуть вплинути на гемостаз. 

Професор Ю. Пташекас підкреслив важливість передопераційного та періопераційного скринінгу стану гемостазу та гемокоагуляції. Далі вчений зазначив, що клінічний стрес може бути пов’язаний з тим, що у невідкладній медицині можуть траплятися несподівано тромбоз або кровотеча. Чому вони виникають? Можливо тому, що нам не вдається підготувати належним чином пацієнта до операції. Це може бути обумовлене фоновою слабкістю згортувальної системи організму, оскільки вона слабко працює, або залишковою дією ліків (насамперед, антикоагулянтів).

 

Навіть досконалі методики з оцінки гемостазу не гарантують надійність щодо прогнозування кровотечі, тому важливого значення набуває менеджмент кровотечі. За наявної масивної кровотечі використовують вже не лабораторний контроль, а підбір засобів зупинки цієї кровотечі. Спікер ознайомив присутніх з такими сучасними методами комплексної оцінки гемостазу як ротаційна віскозоеластометрія та соноеластометрія. 

По закінченні заходу завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов висловив слова щирої подяки відомому фахівцю з братньої Литви.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 87.5% - 4 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також