У 2023 році на кафедрі дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика видано монографію «Використання електрозварювальної технології при захворюваннях лімфоглоткового кільця у дітей», автори: А. Косаковський, І. Косаківська.

В книзі наведені результати експериментальних досліджень впливу високочастотного струму частотою 66 та 440 кГц на бактеріальну флору та апоптоз. Авторами детально описуються морфологічні зміни під впливом високочастотного струму в тканинах піддослідних тварин та в піднебінних мигдаликах пацієнтів.

Автори описують розроблені ними органозберігаючі операції, які дозволяють в переважній більшості випадків зберегти піднебінні мигдалики та забезпечити ерадикацію патогенної та умовно-патогенної флори як на поверхні, так і в середині піднебінних мигдаликів.

Застосування високочастотного струму, який подається за відповідною програмою, та дотримання відповідних режимів роботи джерела струму дозволяють у віддаленому періоді запобігти виникнення вторинних кровотеч.

В книзі приведено опис оригінальних біполярних електропристроїв, розроблених авторами.

Монографія ілюстрована рисунками та таблицями. Книга буде корисною для отоларингологів, отоларингологів дитячих, педіатрів, сімейних лікарів – лікарів загальної практики, лікарів-інтернів, аспірантів, студентів вищих медичних закладів.

Автори сподіваються, що дана монографія допоможе лікарям більш досконало оволодіти технологією електрозварювання живих біологічних тканин при хірургічних втручаннях у пацієнтів з захворюваннями ЛОР-органів.

Актуальність матеріалу: 49.5% - 2 Голосів