Google search

 
 

З 1 по 7 листопада 2023 року на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика проходив цикл тематичного удосконалення «Роль лікаря первинної медичної допомоги при веденні випадку туберкульозу».

 

Особливістю циклу було те, що інформація з питань туберкульозу була адаптовано саме для лікарів первинної ланки, враховувалися особливості клінічної та організаційної діяльності лікарів в умовах амбулаторій загальної практики – сімейної медицини. Заняття проводилися за змішаною (онлайн/офлайн) формою. На циклі навчалися лікарі загальної практики-сімейні лікарі та терапевти. Куратор циклу – доцент Тетяна Титова, лікар з великим практичним та викладацькім досвідом. 

Метою циклу було – оновлення знань та вдосконалення практичних навичок лікарів з питань виявлення випадків, ведення хворих, профілактики ускладнень туберкульозу серед дорослого та дитячого населення.

Виявлення осіб з підозрою на туберкульоз, які потребують обов'язкового спеціального обстеження стало першим блоком занять циклу. У цьому розділі деталізувалися симптоми захворювання, підходи до своєчасного виявлення туберкульозу; необхідний перелік обстежень для виявлення туберкульозу пасивним та активним методами; підходи до формування груп ризику серед дорослого та дитячого населення та організаційні заходи щодо подальшої діагностики туберкульозу.

 

У наступному розділі циклу увага приділялася особливостям сучасних методів діагностики, алгоритму їх використання в діагностичному і диференційному діагностичному процесі. Під час вивчення розділу деталізувалися наступні питання: техніка збору та обстеження мокротиння, рентгенографічне дослідження легенів в амбулаторних умовах, клінічні та рентгенологічні ознаки різних форм туберкульозу, особливості перебігу захворювання у дітей і дорослих. 

Великий розділ ТУ був присвячений підходам профілактики за допомогою вакцинації,  лікування пацієнтів на туберкульоз, а також питанням взаємодії з фтизіатрами. Окремо висвітлені особливості ведення, спостереження за хворими на туберкульоз; прийом медикаментів пацієнтами під час амбулаторного лікування, яку тактику необхідно обрати при відмові пацієнта від лікування, які побічні дії ліків можуть бути при тривалому використанні препаратів, тощо.

Доцент Т. Титова надала інформацію про основні принципи інфекційного контролю щодо туберкульозу, ведення облікової документації згідно з галузевими наказами. В ході тематичного удосконалення слухачі мали змогу вдосконалити свої практичні навички з диференціальної діагностики різних форм легеневого туберкульозу за допомогою рентгенографії, методу обстеження мокротиння, заповнення медичної документації, тощо. 

Слухачі циклу «Роль лікаря первинної медичної допомоги при веденні випадку туберкульозу» дали високу оцінку якості навчання.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також