Продовжується активна плідна співпраця кафедри акушерства та гінекології №1 з клінічними базами, на яких за останні 2 місяці мали місце складні акушерські та гінекологічні випадки.

Так, в Київському обласному перинатальному центрі за участі співробітників кафедри, яких викликали у клініку через ургентну ситуацію, була успішно розроджена вагітна з повним передлежанням і врощенням плаценти на тлі 2 рубців на матці після попередніх кесаревих розтинів, на початку кровотечі та розвитку геморагічного шоку. З метою мінімізації крововтрати були перевʼязані внутрішні клубові артерії та виконана гістеректомія без придатків матки. Породіллю і новонародженого в задовільному стані виписано на 7 добу під нагляд лікаря жіночої консультації.

На базі Вишгородської ЦРЛ було проведений складний клінічний випадок з повним випадінням статевих органів, з вираженим набряком і запаленням. В ургентному порядку, за участі співробітників кафедри було вправлено випадіння, проведена антибактеріальна, протизапальна терапія впродовж 2 тижнів з подальшим успішним хірургічним лікуванням.

Завідувач кафедри професор Олег Голяновський також був залучений до ведення клінічного випадку на базі Боярської ЦРЛ з діагнозом: доношена вагітність, лейоматозний вузол великих розмірів у нижньому сегменті матки, який перешкоджав проведенню вагінальних пологів. Провели кесарів розтин з наступною консервативною міомектомією великого лейоматозного вузла, попереднім перевʼязуванням судин матки. Післяпологовий період без ускладнень, на 5 добу після кесаревого розтину породілля виписана в задовільному стані разом з новонародженим.

Співпраця кафедри акушерства та гінекології №1 з клінічними базами продовжується на користь збереження життя та здоров’я населення, приклади вирішення складних акушерських та гінекологічних випадків сприяють обміну досвідом лікарів та можуть розглядатися під час реалізації освітнього процесу на кафедрі.