Нещодавно відбувся XXVI Всесвітній IFSO - Міжнародної федерації хірургії ожиріння та метаболічних розладів. Ця величезна хірургічна подія у Неаполі (Італія)  об'єднала 3454 учасників з 152 країн, які представили 1019 доповідей.

Запрошені доповідачі, у числі яких були провідні фахівці з усього світу, розкрили перед учасниками конгресу найновіші технології та досягнення в галузі хірургії щодо лікування ожиріння та метаболічних розладів.

З України конгрес відвідав професор кафедри загальної та невідкладної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика Є. Колесніков, який має великий досвід та знання в галузі мініінвазивних операцій для лікування надмірної ваги. Професор Є. Колесніков представив матеріали, які стали важливим внеском у загальний обмін досвідом на конгресі.

Крім наукових сесій та доповідей, програма конгресу включала 9 цікавих професійних курсів та майстер-класів з баріатричної хірургії. Учасники мали можливість переглянути 179 відео хірургічних втручань під час 17 відеосесій. Організаційні аспекти конгресу також були вражаючими, протягом трьох днів на 12 моніторах був запропонований показ 495 постерних доповідей. Завдяки спеціальному QR-коду, учасники могли зручно завантажувати матеріали конференції на свої телефони або комп'ютери для перегляду у зручний час.

Учасники конгресу не лише збагатилися інформацією під час наукових заходів, але й мали змогу насолодитися красою природи та історичними місцями Неаполя завдяки організованим екскурсіям по місту та виїзду на вулкан Везувій.

Співробітники кафедри активно впроваджують отриману на XXVI Всесвітньому конгресі IFSO інформацію у роботу хірургічних відділень та педагогічний процес на кафедрі загальної та невідкладної хірургії.