25 жовтня 2023 року, члени Комісії з етики та академічної доброчесності НУОЗ України імені П.Л. Шупика (С. Саволюк, О. Гетало, Н. Серьогіна, О. Шарікадзе) відвідали круглий стіл з академічної доброчесності, що відбувся в он-лайн форматі на базі Національного технічного університету України  “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Мета заходу –  надати інформацію з питань академічної доброчесності для експертів з акдемічної доброчесності, адміністрацій закладів вищої освіти, науково-педагогічним працівникам, здобувачам вищої освіти, усім зацікавленим представникам академічної спільноти та згуртувати академічну спільноту для:

• обговорення викликів у запровадженні політик та процедур академічної доброчесності в освітньому процесі;
  • розуміння механізмів, які заважають рухати культуру академічної доброчесності;
  • обміну досвідом, ідеями та напрацювання спільних рішень для подолання викликів.

Круглий стіл відкрив проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського професор Анатолій Мельниченко, який привітав всіх учасників та висловив побажання плідної співпраці.

Учасникам круглого столу була представлена доповідь Артема Артюхова на тему: “Політика академічної доброчесності, відкритої науки та штучного інтелекту в ЗВО: як забезпечити ефективну взаємодію?”. За темою виступу розгорілася жвава дискусія між представниками академічної спільноти, з чого можна зробити висновок, що дана проблема має не аби яке значення для поліпшення якості освіти.