21 жовтня 2023 року у Львові, відбувся VII педіатричний конгрес з міжнародною участю "Здоров'я дитини"  - Україна-Литва-Польща. На пленарному засіданні конгресу завідувач кафедри неонатології чл-кор. НАМН України професор Єлизавета Шунько та доцент Юлія Краснова представили доповідь «Неонатальний сепсис. Тенденції та аргументи сьогодення».

Під час конгресу проведений сателітний симпозіум Україна – Литва, організований професором педіатрії  Вільнюського університету  Арунасом Валіулісом  з прямим включенням литовських колег. Під час заходу були представлені результати спільного дослідження педіатрів та психологів Вільнюського університету і кафедри неонатології  НУОЗ України імені П. Л. Шупика «Психологічний стан тимчасово переміщених українських жінок, які народили в Литві після початку повномасштабної війни та стан адаптації їх дітей». Роботу представила доцент кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика  Олена Костюк.

Варто відзначити надзвичайно насичену програму конгресу, цікаві доповіді, живий обмін досвідом. Однією з найбільшою цінністю таких подій - це формат офлайн, коли можна зустрітися з колегами та друзями з якими розлучили COVID, війна, обставини.

Слід зазначити актуальний аналіз роботи Львівського банку грудного донорського молока (БГДМ), він був другим, який відкрили в Україні після початку війни. Керівник БГДМ Ольга Шлемкевич  у доповіді "Банки грудного молока - шлях до глобального забезпечення грудного вигодовування в Україні і світі" розповіла про історію створення, поширеність та досягнення Банків грудного молока в світі,  про результати роботи  Банку грудного молока Львівського обласного перинатального центру.

Також в роботі конгресу були представлені актуальні доповіді практично з усіх напрямків педіатрії, в тому числі блок з питань лікування та профілактики  інфекцій у новонароджених.