Google search

 
 

Штучний інтелект із фантастичною швидкістю впроваджується в реальне життя. 10-11 жовтня 2023 р. відбулася XXIII Міжнародна науково-технічна конференція «Штучний інтелект та інтелектуальні системи» (AIIS’2023), співорганізатором якої виступила кафедра фундаментальних дисциплін та інформатики НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Пленарне засідання проводилось у приміщені Національного координаційного центру кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України, також участь у пленарних і секційних засіданнях було організовано в онлайн режимі. 

Конференція ставила своїм завданням узагальнити успіхи та проаналізувати недоліки впровадження штучного інтелекту у світі. У виступах представлено значні досягнення в дослідженнях із використання штучного інтелекту в освіті, виробництві, воєнній справі. Певні результати досягнуто в охороні здоров’я, зокрема в сімейній медицині, радіологічних дослідженнях. Цікаві дослідження проведено із застосування чат-ботів.

З пленарною доповіддю «Постановка завдань, інтерпретація та планування впровадження результатів досліджень із використанням штучного інтелекту» виступив завідувач кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики професор Озар Мінцер. Приємно, що доповідь викликала жваву дискусію серед учасників Конференції. В обговоренні доповідей взяли участь і науково-педагогічні працівники та аспіранти кафедри.

У Конференції взяли участь 78 науковців і підприємців, які крім установ і організацій України, представляли Польщу та Японію. Всього заслухано та обговорено 25 наукових доповідей. Уперше на Конференції представлено подальший напрям проведення фундаментальних досліджень у сфері штучного інтелекту в умовах широкомасштабної війни. Також розглядалися проблеми нової технічної революції – появи принципово нових математичних алгоритмів, що зокрема, можуть здійснювати управління в організмі та допомагати кінцевому користувачеві знаходити конкретну діагностичну або прогностичну інформацію. У доповідях підкреслювалась думка, що рівень досліджень і застосування штучного інтелекту в закладах освіти та в інших підприємствах народного господарства є показником якості їхнього функціонування.

У рамках Конференції відбулася Молодіжна наукова школа «Системи та засоби штучного інтелекту». Захід завершився обговоренням пропозицій щодо створення інформаційно-координаційного центру з впровадження результатів наукових розробок у систему безпеки і оборони України.

Відеозаписи доповідей доступні за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PL5MEcQJEOEojMHcfQVb6fUx-ECKq_VmWH.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також