Google search

 
 

Згідно з Переліком заходів БПР, які заплановані у 2023 році (номер заходу в реєстрі БПР – 5506462), упродовж 5-6 жовтня 2023 року у м. Чернівці, відбулася ІІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Респіраторна школа в педіатрії, отоларингології та сімейній медицині». Засідання конференції були проведені в палаці «Академічний» Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».

Учасників конференції привітав ректор БДМУ, професор Ігор Геруш, а також, до вітань долучились Марія Поліщук, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА, професор Анатолій  Косаковський, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика, який вручив подяки від асоціації отоларингологам та педіатрам Чернівецької області.

У конференції взяли участь науковці та фахівці практичної медицини майже з усіх куточків України. У рамках наукового заходу провідні вітчизняні експерти та колеги з зарубіжжя представили цікаві доповіді про сучасні тенденції у веденні пацієнтів з респіраторною патологією, поділилися власним досвідом впровадження нових концепцій у діагностику та лікування низки захворювань. Серед широкого спектра обговорюваних питань увага багатьох спікерів була сконцентрована на інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів у дітей, яка є однією з найбільш актуальних проблем ХХІ століття.

З цікавими доповідями про актуальні проблеми педіатрії та дитячої отоларингології виступили вчені з України та Грузії. Кожна доповідь викликала жваві дискусії, учасники конференції задавали актуальні питання, ділились, своїми думками, ідеями та досвідом лікування хворих.

В кулуарах продовжувався жвавий діалог між делегатами конференції про шляхи покращення результатів лікування пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів у непростих умовах війни. Це дає можливість визначити перспективи подальшого розвитку різних напрямків медицини в Україні.

На конференції було представлено 40 усних та 18 стендових наукових доповідей. Співробітниками кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії було зроблено 16 доповідей.

6 жовтня 2023 року відбулася сателітна секція молодих вчених, сателітна секція «Сучасні технології навчання і викладання у контексті вищої медичної освіти», стендові доповіді, які були представлені як в off line, так і в on line форматі, та було проведено 9 майстер-класів у симуляційному центрі БДМУ: «Практичні аспекти спірометрії в педіатричній практиці» (Галина Білик, Сергій Сажин), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505544), «Тактика ведення дітей із стороннім тілом дихальних шляхів на ранньому етапі» (Наталя Богуцька), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505545), «Гострий стенозуючий ларинготрахеїт у дітей: діагностика та невідкладна допомога» (Лорина Іванова), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505546), «Пряма ларингоскопія. Інтубація трахеї. Видалення сторонніх тіл глотки» (Анатолій Косаковський), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505547), «Косметичний шов в практиці отоларинголога» (Ілона Косаківська), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505548), «Трахеотомія» (Світлана Левицька), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505549), «Основи фізіологічного голосоутворення» (Катерина Куреньова, Тетяна Іванченко), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505550), «Інноваційна отоскопія. Портативний отоскоп – крок у майбутнє» (Анатолій Косаковський, Оксана Лазоренко), (номер заходу в реєстрі БПР – 5506463) та  «Анафілаксія на медикаменти та вакцини у дітей: надання невідкладної допомоги в критичних ситуаціях» (Уляна Марусик, Роман Ткачук), (номер заходу в реєстрі БПР – 5505542).

Культурна програма конференції дала змогу учасникам та гостям познайомитись з Чернівцями, колоритом Буковинського краю, пізнати його історію та сьогодення.

Загалом, в роботі конференції взяло участь 974 (більше 300 off line) фахівців з профільних установ України (насамперед конференція зацікавила сімейних лікарів, педіатрів, отоларингологів, дитячих отоларингологів та сурдологів).  Всі учасники конференції отримали багато цікавої та корисної інформації з різних розділів педіатрії, оториноларингології та дитячої оториноларингології.

Під час конференції працювала виставка фармацевтичних препаратів та медичної техніки.

По закінченню конференції була прийнята резолюція, направлена на покращення допомоги дітям України.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 70% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 70% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також