Google search

 
 

7 жовтня кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика  організувала проведення першого міжнародного симпозіуму Україна-Грузія: «Первинна серцево-судинна профілактика в практиці сімейного лікаря». Захід відвідали кардіологи, терапевти, сімейні лікарі, функціональні діагности як з України так і з Грузії.

Мета проведення зустрічі в такому форматі - це можливість обмінятися клінічним досвідом, а також поглибити знання лікарів, опираючись на міжнародні рекомендації та ознайомитись з організацією надання допомоги в інших країнах.

Захід розпочався з розбору клінічного випадку, що представив доктор Тарієл Джахіа, завідувач кардіологічним відділення, інтервенційний кардіолог, Клініка «Батумі медичний центр» (Грузія). За допомогою такого кейсу був показаний повний менеджмент пацієнта з гострим коронарним синдромом у лікарні Грузії та після виписки.

Визначення серцево-судинного ризику. Чи потрібні статини в первинній профілактиці? Відповідь на це питання шукав професор Давід Мелідзе, професор Європейського університету, м. Тбілісі, завідувач відділенням клінічної діагностики, кардіолог, клініка «Ньюмед» (Грузія). Спікер продемонстрував декілька різних клінічних випадків, на основі яких детально показав особливості призначення гіполіпідемічної терапії, що базуються на європейських рекомендаціях 2021 року з врахуванням серцево-судинних ризиків пацієнтів.

Лікування хворого з ішемічною хворобою серця та артеріальною гіпертензією  за Європейськими рекомендаціями ESH та ACC\AHA 2023 – тема майстер-класу професора Марини Долженко, завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Увагу лікарів професор звернула на оцінку ризику великих несприятливих кардіваскулярних подій, обговорили діагностичні тести та профілактичні втручання.

Міжнародний симпозіум Україна - Грузія зібрав не тільки професіоналів, але і друзів. Професор Давід Мелідзе, ще у 1996 році навчався та працював в Інституті кардіології ім. М.Д. Стражеско, а Тарієл Джахіа  свого часу навчався у клінічній ординатурі на кафедрі кардіології. Спікери висловили захоплення українським народом та висловили слова підтримки нашим лікарям.

Варто зазначити, що  протягом всієї зустрічі слухачі мали можливість задати питання лекторам.

Про всі майбутні заходи  можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також