Ультразвук є безпечним, портативним, відносно недорогим і легкодоступним методом візуалізації, що робить його корисним інструментом діагностики та моніторингу в медицині.

Анестезіологи стикаються з різноманітними надзвичайними ситуаціями і можуть отримати користь від застосування такого швидкого та точного діагностичного інструменту у своїй рутинній практиці. Переваги катетеризації центральної вени під контролем ультразвуку включають ідентифікацію вени, виявлення змінної анатомії та внутрішньосудинних тромбів, а також уникнення ненавмисної пункції артерії. Це більш безпечний і менш трудомісткий метод, ніж традиційна техніка орієнтирів. Особливо корисний подібний підхід при застосуванні у пацієнтів із коагулопатією або дисфункцією тромбоцитів, бо дозволяє зменшити кількість спроб пункції. УЗД також можна використовувати для локалізації катетерів центральної вени та виявлення постпроцедурного пневмотораксу як альтернативу рентгенографії грудної клітки. Судинний доступ під ультразвуковим контролем допомагає у різних складних положеннях пацієнтів, як-от пацієнти з кіфозом і фіксованою деформацією підборіддя на грудній клітці, а також у положенні лежачи. Ультразвукова артеріальна канюляція допомагає зменшити кількість спроб, скоротити час процедури та підвищити рівень успішності маніпуляції навіть у дітей. Можна використовувати лінійний зонд або зонд у формі хокейної ключки. Однак для досягнення стабільного рівня майстерності потрібна підготовка. Спостерігається помітне зниження частоти ускладнень після впровадження підходів до центральної венозної канюляції під контролем УЗД. Незважаючи на те, що деякі ускладнення все ще трапляються, повідомляється про частоту 4,6% у порівнянні з 10,5% при використанні орієнтирної техніки, що означає абсолютне зниження ризику на 5,9%. Як зазначив професор Олег Лоскутов, більшість цих ускладнень виникає через недостатній досвід оператора, нездатність розрізнити вену та артерію. На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії впровадження УЗД стало важливою частиною навчальних програм з анестезіології, зокрема під час відпрацювання практичних навиків з катетеризації центральної вени під контролем ультразвуку.

Актуальність матеріалу: 88.4% - 5 Голосів
Корисність матеріалу: 88.4% - 5 Голосів