З метою обміну досвідом та ідеями з провідними фахівцями щодо важливих напрямків клінічної діагностики та лікування кровотеч, кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика запросила виступити з презентаціями про актуальні проблеми гемостазіології Юлія Пташекаса (Julius Ptasekas) – доктора медицини, члена Наукової ради Всесвітнього інституту екології та наукового комітету раку, Королівського мікроскопічного товариства з електронної мікроскопії, Всесвітньої організації гепато-біліарної та панкреатичної хірургії, Міжнародної асоціації гістохіміків, консультанта-викладача курсу діагностичної гемостазіології у рамках програми клінічної освіти медичного факультету Вільнюського державного університету (Литва).

Лектор всебічно висвітлив актуальні проблеми передопераційного скринінгу гемостазу та клінічну інтерпретацію лабораторних параметрів коагуляції під час операції та після неї. Юліус Пташекас розповів також про особливості зміни коагуляційних параметрів у періопераційному періоді при трансплантації печінки.

В аудиторії серед слухачів були як молоді лікарі-анестезіологи, так і досвідчені колеги, у практиці яких зустрічаються розлади гемостазу у періопераційному періоді.

Після завершення лекції для спікера і осіб, що його супроводжували, була проведена екскурсія по кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії, під час якої завідувач кафедри, професор Олег Лоскутов розповів поважному гостю про історію створення першої самостійної кафедри анестезіології та інтенсивної терапії у нашій країні і внесок її перших викладачів у створення анестезіологічної служби в України.

Пан Юліус висловив своє захоплення станом освітнього процесу на кафедрі з можливостями проведення симуляційних занять на сучасному європейському рівні та сподівання на продовження подібних міжнародних наукових контактів у майбутньому.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів